Da je DOS sprejela sklep o prekinitvi sodelovanja z jugoslovanskim predsednikom, je sicer danes za Radio B92 zatrdil srbski pravosodni minister in vodja Demokrščanske stranke (DHSS) Vladan Batić.

"Koštunica je sam izbral to pot in sam se bo tudi moral opredeliti, ali bo vztrajal pri svojih sklepih, ki so nezakoniti, in še naprej sodeloval s kadri Slobodana Miloševića, ali pa se bo obrnil na tiste, ki so mu omogočili, da postane predsednik Jugoslavije," je povedal Vladan Batić, srbski pravosodni minister in vodja Demokrščanske stranke, in dodal, da "ni mogoče sodelovati z nekom, ki varuje kriminalce".
Podpredsednik srbske vlade in vodja Demokratične alternative (DA) Nebojša Čović je zatrdil, da gre za Batićevo zasebno mnenje in da DOS ni sprejela takšnega sklepa. Tudi predsednik spodnjega doma skupščine ZRJ in vodja Demokratične centra (DC) Dragoljub Mičunović ni potrdil Batićeve izjave, ampak je dejal, da mora DOS sodelovati s Koštunico.
Prekinitve sodelovanja DOS s Koštunico prav tako ni omenil srbski premier in vodja Demokratične stranke (DS) Zoran Đinđić ki je sicer danes ponovno kritiziral ravnanje načelnika vojaške protiobveščevalne službe Acota Tomića zaradi domnevno neprimernega ravnanja v zvezi s spremljanjem in aretacijo Momčila Perišića.
Jugoslovanski predsednik Vojislav Koštunica je v četrtek povedal, da bi se opredelil za razrešitev generala Tomića, če bi bil prepričan, da je prekršil predpise. Toda Aco Tomić, vojaška varnostna služba, na čelu katere je ravno on, in jugoslovanska vojska so na podlagi vsega, kar mu je znano, v postopku zasledovanja in aretacije podpredsednika srbske vlade Momčila Perišića ravnali v skladu z veljavnimi predpisi, je povedal Koštunica.