Byrnes je svoje trditve v poročilu podkrepil z dobesednimi prepisi prisluškovanj mobilnim telefonskim pogovorom, ki jih je pripravila ena od udeleženih držav v mirovnih enotah v Bosni in Hercegovini. Tako so prisluškovalne naprave prejšnji četrtek ob 6.26 zjutraj zabeležile, da je neki francoski častnik poklical visokega funkcionarja srbsko-bosanske policije v Foči.
Predstavnik srbske policije je v pogovoru vprašal Francoza: "Kaj se dogaja? Zakaj se Sforjevci že vso noč prevažate naokrog?" Francoski častnik mu je odgovoril: "Foča in njena okolica je za nas zmeraj zanimiva, še posebej danes." "Zakaj?", je zanimalo funkcionarja srbsko-bosanske policije. Ogovor francoskega častnika je bil: "To je vendar splošno znano." S tem naj bi po navedbah Byrnsa srbske policijske enote prišle do podatkov, na podlagi katerih so pravočasno umaknile obtoženega vojnega zločinca Karadžića.
Obtoženi vojni zločinec naj bi se skrival v težko dostopnem območju blizu Foče. Še posebej kraj Čelebići je veljal kot najbolj verjetno zatočišče, kjer naj bi se skrival Karadžić. Enote Sforja so prejšnji četrtek izpeljale akcijo za njegovo prijetje, vendar Karadžića niso uspele odkriti. Tudi drugi poskus aretacije naslednji dan ni uspel.
Generalni sekretar Nata George Robertson je napovedal razširitev akcije za prijetje Karadčića. Francosko obrambno ministrstvo bo svoje stališče objavilo po končanju Sforjeve preiskave o incidentu.