
Avstralija se je tako odzvala na prošnjo Velike Britanije in Japonske. Avstralija je imela doslej v Iraku in sosednjih državah 980 vojakov. Dodatne enote avstralske vojske naj bi skrbele predvsem za dodatno varnost japonskih vojakov ter sodelovale pri izobraževanju iraških varnostnih sil.

"To ni bila, ni in ne bo lahka odločitev za vlado. Vem, da bo zelo nepriljubljena pri mnogih. Mislim, da je to pravilna odločitev. Pomembno bomo prispevali h koalicijskim prizadevanjem in obnovi Iraka," je dejal avstralski premier John Howard. Avstralski vojaki bodo zamenjali nizozemske, ki so v provinci Mutana, saj Nizozemska v sredini marca umika svoje vojake iz Iraka.
V Iraku se medtem nadaljuje nasilje. V spopadih v uporniški provinci al Anbar zahodno od Bagdada je v ponedeljek umrl ameriški vojak, je sporočila ameriška vojska. S tem se je število ubitih ameriških vojakov od začetke vojne v Iraku povzpelo na 1.473.
AI: Položaj žensk se ni izboljšal

Položaj iraških žensk v Iraku se po strmoglavljenju iraškega diktatorja Sadama Huseina ni izboljšal. Ženske so še vedno pogosto žrtve nasilja, je opozorila organizacija za človekove pravice Amnesty International (AI), ki je v Londonu predstavila zadnje poročilo.
AI ob tem dodaja, da so iraške ženske v priporu ameriških sil pogosto žrtve mučenj in zlorab. Ameriškim vojakom AI očita tudi zlorabe, ki se lahko končajo s posilstvom. V času Sadama Huseina so bile ženske izpostavljene "nasilnemu zatiranju", vendar se je v prvih mesecih po vojni povečalo število umorov, posilstev in ugrabitev.