Deset let po katastrofi, ki se je zgodila nedaleč od pariškega letališča Charles de Gaulle, še vedno potekajo razprave o tem, kdo je glavni krivec za nesrečo, v kateri je umrlo 113 ljudi.

Konec maja se je končal štirimesečni sodni proces na sodišču v kraju Pontoise pri Parizu, sodišče pa namerava končno sodbo podati do 6. decembra. Tožilstvo je sicer že maja zahtevalo izrek dvoletne pogojne kazni za "očeta concorda", 80-letnega inženirja Henrija Perriera.
Medtem preiskovalci in tehnični izvedenci trdijo, da je nesrečo povzročil kos kovine, ki je odpadel z letala ameriške letalske družbe Continental, ki je s pariškega letališča vzletelo nekaj minut pred concordom. Med vzletom letala se je izpod levega krila pokazal plamen ognja, manj kot dve minuti pozneje pa je letalo zgrmelo na hotel, severno od Pariza.
Družba Continental, dva njena uslužbenca in trije Francozi, med njimi Perrier, so bili obtoženi nenaklepnega uboja vseh 109 potnikov in članov posadke, med katerimi so bili večinoma nemški turisti, ter štirih ljudi na tleh. Continental trdi, da ni odgovoren za nesrečo, tožilstvo pa vztraja, da je nesrečo zakrivilo pomanjkljivo vzdrževanje njegovega letala DC10.
Konec poletov nadzvočnih potniških letal
Letalo concorde je 27 let letelo med Evropo in New Yorkom, strmoglavljenje pa je pomenilo konec poletov nadzvočnih potniških letal. Po nesreči sta namreč britanska in francoska letalska družba British Airways in Air France prenehali uporabljati concorde.
V predmestju Pariza Gonesse, kjer se je 25. julija 2000 pripetila tragična nesreča, tako danes poteka slovesnost, na kateri se prisotni spominjajo umrlih v nesreči nadzvočnega letala.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.