Kot poroča izraelski radio, Izrael povračilne akcije na območju Gaze ni preložil zaradi pritiska medijev, temveč predvsem zaradi političnega premisleka. Ukrep o preložitvi povračilnih akcij naj bi bil eden od rezultatov nedavnega obiska izraelskega premiera Ariela Šarona v Washingtonu.
Arafat v Dženin?
Palestinski voditelj Jaser Arafat naj bi jutri obiskal begunsko taborišče Dženin na Zahodnem bregu, Arafatov urad pa navedb o obisku ni potrdil. To bo Arafatov prvi obisk izven Ramale, odkar so izraelske sile prenehale oblegati njegovo rezidenco. Po navedbah Manasraha gre za zelo pomemben obisk, ki bo razjasnil, kaj se je dogajalo v taborišču v času izraelske zasedbe v začetku aprila.
Zborovanje za umik Izraelcev
Na sinočnjem zborovanju v podporo umiku izraelske vojske s palestinskih avtonomnih ozemelj se je zbralo več deset tisoč ljudi. Po podatkih policije jih je prišlo 60 tisoč, organizatorji pa govorijo kar o 100 tisoč ljudi.

Na zborovanju za umik Izraelcev s palestinkih ozemelj, ki ga je pripravilo levičarsko gibanje Mir zdaj, so govorili tudi opozicijski voditelji.
Po navedbah očividcev je šlo za največjo mirovno prireditev od začetka nove palestinske intifade septembra 2000. Za varnost je skrbelo okoli 1400 policistov. Predstavnik opozicije Jossi Sarid je v svojem govoru označil izraelske naselbine na Zahodnem bregu in na območju Gaze kot "breme", izraelske mirovnike pa je pozval, naj državo "obvarujejo" pred izraelskim premierom Šaronom, obrambnim ministrom Ben-Eliezerjem in zunanjim ministrom Peresom. Izraelski pisatelj Amos Oz pa je menil, da si javnost obeh strani želi kompromisov, ki pa se jih njihovi vodje bojijo.
Demonstracije so potekale na trgu, kjer je novembra leta 1995 neki judovski skrajnež izvedel atentat na nekdanjega predsednika izraelske vlade Jicaka Rabina.
13 Palestincev gre v Španijo, Italijo, Grčijo in Portugalsko
Predstavnik Palestinske osvobodilne organizacije (PLO) na Cipru Samir Abu Gasaleh je medtem povedal, da naj bi 13 Palestincev, ki so jo iz bazilike Jezusovega rojstva v Betlehemu v petek prepeljali na Ciper, razdelili na štiri skupine in jih odpeljali v Španijo, Italijo, Grčijo in Portugalsko. Gasaleh je tudi potrdil, da se eden od na Ciper prepeljanih Palestincev zdravi zaradi strelnih ran v bolnišnici v Larnaki, ostalih dvanajst pa pod strogim policijskim nadzorom biva v hotelu. Med njimi naj bi bil tudi vodja Brigad mučenikov Al Aksa iz Betlehema, Ibrahim Abajat. Gasaleh je še dejal, da bodo o tem, kam bo šel kdo, odločali najverjetneje v ponedeljek.
Potem ko so iz bazilike Jezusovega rojstva v petek evakuirali 124 Palestincev, ki so se vanjo 39 dni poprej zatekli pred izraelsko vojsko, je v cerkvi davi prvič po izraelski obkolitvi potekala maša.
Papežev poziv k spravi
Papež Janez Pavel II. se je v današnjem nagovoru romarjem na trgu pred baziliko Sv. Petra v Vatikanu zahvalil vsem pogajalcem, ki so prispevali h koncu obleganja bazilike Jezusovega rojstva v Betlehemu. Obenem je pozval k spravi, ki bi temeljila na spoštovanju pravic izraelskega in palestinskega ljudstva. "Vrnitev bazilike Bogu in vernikom smo sprejeli z velikim olajšanjem," je dejal sveti oče.