Generalna tožilka Mednarodnega sodišča Združenih narodov za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije Carla Del Ponte je po srečanju s člani predsedstva BiH v Sarajevu dejala, da ima namen oditi v Republiko srbsko, da bi s tamkajšnjimi oblastmi govorila o Karadžićevi aretaciji. "Mislim, da je to pomembno za demokracijo in pomiritev odnosov v tej državi. Poleg tega se še zahvaljujem za podporo članov predsedstva BiH," je menila del Pontejeva in dodala, da v mednarodni skupnosti sedaj obstaja večja politična volja za aretacijo Karadžića, kot je bila v preteklosti. Napočil je skrajni čas za prostovoljno predajo Karadžića. Pričakujem ga v Haagu, je še izjavila del Pontejeva, ki upa, da bo to sporočilo prišlo do Karadžića.
Obtožnica izročena uredniku dnevnika Dan
Glavni urednik podgoriškega dnevnika Dan Duško Jovanović je v Podgorici prevzel obtožnico haaškega mednarodnega sodišča, ker je lani razkril identiteto varovane priče v procesu proti nekdanjemu jugoslovanskemu predsedniku Slobodanu Miloševiću. To je prva obtožnica, ki jo je doslej vložilo haaško tožilstvo proti kakemu novinarju. Če bo obsojen zaradi nespoštovanja sodišča, mu grozi največ sedemletna zaporna kazen ali denarna kazen do 100 tisoč. V obtožnici je zapisano, da je z razkritjem imena zaščitene priče K-32 ogrozil njeno življenje.
Jovanović naj bi že podpisal izjavo, da se bo prostovoljno odzval pozivu haaškega sodišča na sojenje. Poudaril pa je, da dnevnik Dan ni bil edini časnik, ki je objavil ime zaščitene priče in da so ga objavili tudi drugi časniki v Srbiji in Črni gori, obtožen pa je samo on.