
Šestletni deček Guo Bin iz kitajske province Šanši je konec avgusta ostal brez oči, saj mu jih je njegova teta Zang Huijing izpraskala. Zakaj je ženska to storila, ni jasno in verjetno tudi nikoli ne bo, saj se je kmalu po dejanju ubila. Novica o grozljivem dogodku je dosegla tudi vrhunskega zdravnika Dennisa Lama, ki želi s svojo zdravniško ekipo iz Hongkonga dečku pomagati.
"Ko sem slišal, kaj se mu je zgodilo, sem bil zelo jezen. Vprašal sem se, kako lahko pomagam," je povedal Lam. Ugotovil je, da dečku lahko pomaga s t. i. elektronskimi očmi. Vse skupaj bi delovalo s pomočjo kamer in protetičnih oči, cilj pa bi bile bionske oči, ki bi bile povezane neposredno z dečkovimi možgani in tako bi deček vsaj delno spet videl. Lam je dejal, da bi vse posege opravili brezplačno, mora pa počakati na dovoljenje dečkovih staršev.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.