Laburistični premier Gordon Brown, vodja konservativcev David Cameron in predsednik Liberalnih demokratov Nick Clegg so spregovorili o številnih temah, od jedrske grožnje za Veliko Britanijo do vloge Otoka v Evropi.
Javnomnenjske raziskave takoj po soočenju so Creggu prinesle rahlo prednost pred Cameronom. Clegg je tokrat dobil povprečno 33,4 odstotka glasov podpore, Cameron pa 32,8. Za Browna se je v javnomnenjskih raziskavah nemudoma po soočenju odločilo 27,6 odstotka vprašanih. Stranke so bile skoraj izenačene, kar po oceni opazovalcev nakazuje, da Veliko Britanijo 6. maja na parlamentarnih volitvah čaka tesna tekma. Na Otoku pa naj v parlamentu prvič bo letu 1974 nobena stranka ne bi dobila absolutne večine.
Med 90-minutnim soočenjem na Sky News, na katerem so govorili tudi o napovedanem obisku papeža Benedikta XVI. na Otoku, so kandidati menjavali taktiko in se napadali v večji meri kot v prvem soočenju pred tednom dni. Cameron je spet izpostavil evroskeptično usmeritev konservativcev. "Želimo biti v Evropi, ne želimo pa, da nam Evropa vlada," je dejal in Browna obtožil, da je izoliral Veliko Britanijo. Tako Brown kot Cameron sta podprla sodelovanje Velike Britanije v Afganistanu. Družno pa sta se zoperstavila Cleggu zaradi njegovega nasprotovanja jedrskemu orožju. "David je protievropski, Nick je protiameriški, oba pa sta oddaljena od resničnosti," je dejal Brown.
Pred stavbo v Bristolu, kjer je bilo drugo televizijsko soočenje, se je zbralo okoli 150 protestnikov. Policisti so zaradi kršitve javnega reda in miru aretirali šest protestnikov.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.