
Nekdanji protiteroristični koordinator Bele hiše Richard Clarke je pred komisijo s svojimi obtožbami krepko posegel v ZDA skoraj splošno sprejeto domnevo, da je ameriški predsednik George Bush najuspešnejši borec proti terorizmu vseh časov. Clarke, ki se v zadnjih dneh otepa ogorčenih napadov Bele hiše in z njo povezanih medijev, je dokazal, da so mu po 30 letih dela v državni upravi dobro znana pravila washingtonskega političnega plesa in je svoje pričanje začel z globokim opravičilom ameriškemu ljudstvu, ker jih niso uspeli obvarovati napadov, ter prosil za odpuščanje, česar ni storil doslej še noben državni uradnik pred njim.
Demokratski člani komisije so nemudoma začeli izkoriščati ponujeno darilo in so Clarkeu zastavljali lahka vprašanja in izrekali pohvale, republikanci pa so se takoj zagnali vanj. Republikanec Thompson je mahal s poročilom televizije Fox, v katerem Clarke hvalil Bushevo politiko, v eni roki in s Clarkeovo knjigo v drugi roki ter spraševal, kaj je res. Clarke mu je odgovoril, da je bil naprošen, da poudari pozitivne dosežke administracije in zmanjša negativne. "Podobno sem počel za več predsednikov," je dejal Clarke, ki je kariero začel pri republikancu Ronaldu Reaganu, nadaljeval pri Georgeu Bushu starejšemu, demokratu Billu Clintonu in sklenil pri Bushu mlajšemu.

Clarke je odbil tudi napad nekdanjega republikanskega sekretarja mornarice Johna Lehmana, ki mu je očital politično motivacijo za njegove obtožbe na Bushev račun. "Bela hiša trdi, da je moja knjiga avdicija za visok položaj v Kerryjevi kampanji. Zato naj sedaj tule, ko sem pod prisego, povem, da ne bom sprejel nobenega položaja v Kerryjevi administraciji, če bo do nje prišlo," je v popolnoma obnemeli dvorani dejal Clarke.

Clarke v svoji knjigi Proti vsem sovražniko, ki je izšla v ponedeljek, trdi, da je Clinton decembra leta 1999 ukazal najvišjo stopnjo pripravljenosti visokih državnih uradnikov, kar je prispevalo k temu, da so na meji s Kanado ujeli terorista, ki je hotel razstreliti letališče v Los Angelesu. Busheva administracija je poleti 2001 dobivala podobna opozorila in grožnje, vendar ni storila ničesar, razen da je opozorila vojake na tujem, naj bodo pozorni. Clarke v knjigi ocenjuje, da je Busheva obsedenost z Irakom poslabšala varnostni položaj ZDA in povzročila porast skrajnega islamskega fundamentalizma.
Clarke je sicer že v nedeljo objavljenem pogovoru za televizijo CBS povzročil pravo revolucijo v splošno sprejetem pogledu na Busha kot uspešnega bojevnika proti terorizmu, ko je dejal, da je Bush pred 11. septembrom 2001 zanemarjal nevarnost teroristične mreže Al Kaida in se posvečal temam iz časov hladne vojne, najbolj pa Iraku.