Chirac je medtem že pripotoval v Zagreb, kjer je po pogovorih s hrvaškim predsednikom Mesićem v Zagrebu izjavil, da Francija podpira reformistično politiko hrvaškega predsednika Mesića ter poudaril, da mora Hrvaška, kot tudi druge države v regiji, sodelovati s haaškim sodiščem.
Kot je dejal Chirac, lahko Hrvaška računa na brezpogojno podporo Francije pri njenem vključevanju v Evropsko unijo in zvezo Nato. Hrvaški predsednik Mesić pa je poudaril, da Francija visoko ceni in trdno podpira novo politiko, ki jo je Hrvaška začrtala po lanskih volitvah, ter dodal, da Hrvaška ceni to podporo. Mesić je še poudaril, da sta s Chiracom soglašala, da lahko Hrvaška odigra pomembno vlogo pri stabilizaciji celotnega območja. Po besedah hrvaškega predsednika je zato zelo pomembna tudi stabilizacija odnosov med Hrvaško in ZRJ, ki se bo nadaljevala.
Chirac z Đukanovićem in Koštunico
Med včerjašnjim pogovorom s črnogorskim predsednikom Đukanovićem pa je Chirac izrazil zaskrbljenost EU zaradi želje Črne gore po osamosvojitvi. Chirac je dejal, da je bil proces dezintegracije v JV Evropi vedno vzrok za težave, Črno goro pa pozval, naj se ne poda na to nevarno pot.
Đukanović je v pogovoru ocenil, da enakopravnost med dvema tako nesorazmernima republikama kot sta Srbija in Črna gora, ni možna. Menil je še, da bo Črna gora v skupni državi izgubila svojo identiteto in pristojnosti.
Jugoslovanskega predsednika Vojislava Koštunico pa je Chirac v Beogradu opozoril na to, da mora ZRJ haaškemu sodišču izročiti vse osebe, obtožene vojnih zločinov.
Chirac je v okviru obiska predaval tudi na beograjski filozofski fakulteti, kjer je dejal, da bo Francija sicer podprla vsako rešitev, ki bo temeljila na svobodnem usklajevanju in demokratični legitimnosti, a obenem dodal, da so razmere na JV Evrope anahronične. Medtem ko je na starem kontinentu vse hitrejši proces integracije, gre JV Evropa skozi proces razpada.
Koštunica o prihodnosti federacije
Jugoslovanska vlada pa je na Črno goro naslovila sporočilo, da ji je pripravljena dati še eno priložnost za nadaljevanje pogajanj o prihodnosti federacije. V sporočilu so še sporočili, da tema pogovorov ne more biti nastanek dveh neodvisnih držav, ki bi tvorile zvezo, ker to tudi ni bil predmet pogovorov z visokim predstavnikom EU za skupno zunanjo in varnostno politiko Javierjem Solano.
Tema pogovorov naj bi bila preoblikovanje federacije in posledice morebitnega razpada države ter pospeševanje sodelovanja Srbije in Črne gore.