V ta namen je za danes sklical srečanje vseh guvernerjev, pa tudi predstavnikov občin, na katerem naj bi oblikovali omenjeni svet. Organizatorja petkovega neuspelega državnega udara v Venezueli Pedra Carmono so medtem v ponedeljek zvečer izpustili iz pripora v Caracasu, od takrat pa je v hišnem priporu. Ob prihodu iz pripora je Carmona dejal, da so z njim ravnali "primerno", njegov odvetnik pa je povedal, da bo obtožen za vojaški udar in nasilni prevzem oblasti. Medtem so med drugimi ZDA in generalni sekretar ZN Kofi Annan Venezuelce in Chaveza pozvali k nacionalni spravi v državi.
Tiskovni predstavnik ameriškega State Departmenta Philip Reeker je dejal, da so izjave Chaveza, potem ko je ponovno prevzel oblast, opogumile ameriško administracijo, ki pričakuje nacionalno pomiritev. Podobno pisno izjavo je podal tudi nekdanji predsednik ZDA Jimmy Carter, ki je pozval nasprotnike Chavezove oblasti k sodelovanje v dialogu za nacionalno spravo. Drugih uradnih izjav višjih predstavnikov administracije predsednika Georgea Busha za zdaj ni bilo. Bela hiša je namreč v petek, ko je del venezuelskih generalov strmoglavil predsednika Chaveza, izjavila, da si je za to sam kriv. Washington so najprej presenetile zavezniške države na čelu z Mehiko, ki ji predseduje Bushev prijatelj Vicente Fox, ki so zavrnile državni udar in priznanje začasne vlade. Potem ko se je Chavez s pomočjo dela vojske in zaveznikov v nedeljo vrnil na oblast, je Busheva svetovalka za nacionalno varnost Condoleeza Rice izrazila upanje, da se je Chavez iz tega kaj naučil.
Reeker je še povedal, da je generalni sekretar Organizacije ameriških držav (OAS) Cesar Gaviria v ponedeljek odpotoval v venezuelsko prestolnico Caracas, kjer bo ugotovil kakšne so dejanske razmere in poročal OAS. Ta pa naj bi sodelovala pri obnovi demokracije v Venezueli. OAS je državni udar proti Chavezu obsodila, čeprav je med 34-državami članicami organizacije veliko takih, ki se niso strinjale z njegovim populističnim vodenjem države. Bolj kot Chaveza pa so se bale dejstva, da si je vojska v eni od članic OAS ponovno, kot že tolikokrat pred leti, privoščila zamenjavo demokratično izvoljenega predsednika. Zato so se kljub tihi podpori Washingtona državnemu udaru, izrekle proti ponavljanju zgodovine. Tudi ZDA so podprle resolucijo o obsodbi državnega udara, vendar so poskrbele, da obsodba ni bila preostra. Na vprašanje zakaj je Washington ob državnem udaru sporočil, da si ga je Chavez zaslužil, je Reeker odgovoril, da je bila izjava posledica takratnega razumevanja dejstev s strani Washingtona.
Tudi generalni sekretar ZN Kofi Annan je danes pozval Venezuelce k nacionalni pomiritvi, v telefonskem pogovoru s Chavezom pa izrazil zadovoljstvo z vnovično vzpostavitvijo ustavnega reda v državi, je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sporočil Annanov tiskovni predstavnik Fred Eckhard.