"Obžalujem, da je venezuelska kriza postala predmet notranjepolitičnih obračunavanj v Sloveniji, kar zavira sprejetje mednarodno gledano pomembnih odločitev," je poudaril Miro Cerar v Washingtonu, kjer se je udeležil zasedanja mednarodne koalicije proti skupini Islamska država.
Ministrstvo za zunanje zadeve je svojo nalogo opravilo in vladi poslalo v obravnavo gradivo, pripravljeno na podlagi trdnih argumentov in pereče humanitarne krize, ki se bo z odlašanjem samo še poslabšala, je dejal.
Kot je namreč Cerarju očital Milan Brglez : "O kakršnemkoli enostranskem ravnanju, s katerim bi prevzela mednarodnopravno odgovornost, bi se morala vlada RS pred odločitvijo pogovoriti z DZ. Tudi o tem, da Slovenija za začasnega predsednika Venezuele prizna Juana Guaidoja".
Odločitev o priznanju Guaidoja v enem dnevu sprejelo 22 držav članic EU
Odločitev o priznanju Guaidoja je praktično v enem dnevu sprejelo 22 držav članic EU, je opozoril Cerar. Pri tej odločitvi gre za prepoznanje predsednika parlamenta Juana Guaidoja za začasnega predsednika Venezuele, z namenom čim prejšnje izvedbe svobodnih, poštenih in demokratičnih predsedniških volitev, je dodal.
"Kot minister za zunanje zadeve za temi argumenti trdno stojim in sem jih kadarkoli pripravljen predstaviti tudi Državnemu zboru in širši javnosti," je zatrdil zunanji minister.
KOMENTARJI (121)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.