Walter Palmer, ameriški zobozdravnik, ki je v nacionalnem parku Hwange v Zimbabveju ubil priljubljenega leva Cecila, se je po več tednih danes vrnil na delo.
Pred stavbo njegove ordinacije na obrobju Minneapolisa v Minnesoti ga je okoli 7. ure zjutraj pričakala kopica novinarjev in protestnikov, mimo katerih se je sprehodil brez besed. Prišel je v spremstvu varnostnika, ki ga je pospremil v stavbo.
Protestniki so na vhodna vrata ordinacije prilepili napise, kot so: "Drugi so bili kaznovani za Cecilovo smrt, tudi ti bi moral biti", "Lanceu Armstrongu so odvzeli priznanja, tudi tebi bi jih morali", "Pravica za Cecila #izročitev" in podobno, Palmerjev prihod pa je pospremilo tudi nekaj vzklikov proti njemu.
Kot je znano, zobozdravnika več kot mesec dni ni bilo videti v javnosti, ker je po umoru slavnega leva postal tarča številnih groženj. V intervjuju, ki ga je imel pred vrnitvijo na delovno mesto, je povedal, da verjame, da je deloval zakonito in da je bil presenečen, ko je ugotovil, da je ustrelil eno od zaščitenih živali. ''Če bi vedel, da ima ta lev ime in je pomemben za državo ali raziskave, ga zagotovo ne bi ustrelil. Nihče iz naše skupine tega ni vedel - ne pred in ne po lovu,'' je dejal.
Kot je še dodal, se zdaj počuti varnega, tako da se lahko vrne na delovno mesto. ''Moji sodelavci in pacienti me podpirajo in želijo, da se vrnem,'' je povedal, ni pa želel izdati, kje je bil zadnje tedne. ''Nisem želel biti na očeh javnosti. To ne pomeni, da sem se skrival. Bil sem z ljudmi, družino in prijatelji. Lokacija res ni tako pomembna."
Cecilov umor je sicer sprožil veliko polemiko o trofejnem lovu v Afriki. Zimbabve je po tem poostril zakonodajo glede lova na leve, slone in leoparde.
KOMENTARJI (44)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.