Nasvet je leta 2007 sledil francoski prepovedi uvoza gensko spremenjene koruze ameriškega proizvajalca Monsanto. Takrat je veleposlanik Craig Stapleton, prijatelj in poslovni partner nekdanjega ameriškega predsednika Georgea Busha, predlagal Washingtonu, naj kaznuje Evropsko unijo, predvsem države, ki ne dopuščajo gensko spremenjene hrane in organizmov.
"Evropa se nagiba proti temu, pri čemer Francija igra ključno vlogo, poleg Avstrije, Italije in celo Evropske komisije. Z maščevanjem bomo jasno pokazali, da bo imela trenutna pot ekonomske posledice za Evropsko unijo," je veleposlanik sporočil Bushevi administraciji, piše v depešah.
Ameriški diplomati so se sicer tudi drugod po svetu zavzemali za čimprejšnjo uvedbo gensko spremenjenih organizmov, saj je bilo v interesu administracije spodbujanje prodora ameriških gigantov na tuja tržišča. Monsanto je namreč največji proizvajalec gensko spremenjenih semen na svetu, z izvozom bi poleg njega pridobile tudi ZDA.
Glede na objavljene depeše teorija zarote za spodbujanje uporabe gensko spremenjenih organizmov ni več le teorija, temveč resničnost.
KOMENTARJI (357)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.