Campbell je sicer med pričanjem pred Huttonovo komisijo, ki preiskuje vzroke smrti strokovnjaka za orožje Davida Kellyja, odločno zanikal kakršno koli odgovornost za nepreverjene podatke v dosjeju. Ob odstopu pa je dejal, da je bila izjemna čast delati v opoziciji in v vladi nekoga, za kogar bo zgodovina pokazala, da je bil velik ministrski predsednik.
Campbell je z Blairom delal od leta 1994 in je bil eden njegovih najzaupnejših svetovalcev. Hkrati s Campbellom je odstopila tudi njegova partnerka Fiona Millar, ki prav tako dela na Downing Streeetu 10.
Polovica Britancev ne zaupa Blairu
Javnomnenjska raziskava, objavljena dan po zaslišanju Tonyja Blaira v zvezi s smrtjo britanskega strokovnjaka za orožje Davida Kellyja, kaže, da več kot polovica Britancev ne zaupa Blairu. 59 odstotkov Britancev namreč ocenjuje, da Blair ne uživa zaupanja, nasprotno pa je menilo 27 odstotkov vprašanih.
Britanski premier je sicer na zaslišanju v četrtek kot popolnoma absurdne označil trditve televizijske družbe BBC, da je bilo lani objavljeno poročilo o iraškem orožju za množično uničevanje napihnjeno, da bi javnost lažje prepričali v smiselnost vojne v Iraku.
Da Blair v pričanju pred komisijo ni odgovoril na ključna vprašanja, so danes ocenili britanski politični analitiki, ki so hkrati priznali, da je bil premierov nastop profesionalen. Blairov nastop pred lordom Huttonom je bil hkrati visoko profesionalen in izredno nezadovoljiv, je zapisano v uvodniku časnika The Independent. Komentator ugotavlja, da je Blair kot mojster komuniciranja z javnostjo perfektno odigral vlogo mirnega, premišljenega in po njegovem poštenega politika.
Financial Times ugotavlja, da Blairu ni škodoval dokumentarec BBC, v katerem so trdili, da je britanska vlada napihnila dosje o iraškem orožju, temveč predvsem dejstvo, da orožja za množično uničevanje v Iraku doslej niso našli.
Tabloid Daily Mail ugotavlja, da ni mogoče zaupati niti Blairu niti njegovemu "specialistu za manipulacije" Alastaru Campbellu. "Ko pravita, da govorita resnico, se lahko nadejamo nove laži," je časnik zapisal na naslovnico.
Z Blairovim pričanjem je bila nezadovoljna tudi opozicija. Vodja konservativcev Ian Duncan Smith je ocenil, da je premier o Kellyju govoril "s prezirom" in ga je lahko sram. Vodja liberalnih demokratov Charles Kennedy pa je dejal, da je Blair dajal nasprotujoče si izjave.