George Bush sicer svoje podpore McCainu ni pretirano naznanjal, saj ga je senator iz Arizone, ki si v zadnjih dneh pred volitvami mrzlično prizadeva rešiti svojo kampanjo, začel kritizirati za zadnjih osem let gospodarske in zunanje politike. McCain se je od junija naprej skušal čim bolj izogibati Bushu, katerega javna podpora je na dnu, demokrati pa na vsakem koraku poudarjajo, da bo McCainovo predsedovanje le podaljšek Bushevega.
Republikanskega kandidata Baracka Obamo pa je medtem v petek podprlo tudi uredništvo ameriškega časnika New York Times, ki se je tako pridružilo večini drugih časopisov v ZDA, ki so ga prav tako podprli – doslej ga je podprlo približno trikrat več časopisov kot McCaina. New York Times je sicer med izbiro demokratskega kandidata podprl senatorko Hillary Clinton.
Predsedniška kampanja v ZDA se tako nadaljuje predvsem za republikanskega kandidata, saj se je Obama odločil za premor in šel na Havaje obiskat svojo bolno babico. Obama zanesljivo vodi v večini nacionalnih anket in tudi v anketah po zveznih državah ima dovolj veliko prednost za zmago, če bi bile volitve danes. Namesto njega pa kampanjo nadaljujeta demokratski podpredsedniški kandidat Joe Biden ter soproga Michelle Obama.
McCain je v Koloradu, v državi, ki jo je leta 2004 gladko osvojil Bush, sedaj pa v anketah vodi Obama, nadaljeval napade na svojega tekmeca glede davčne politike. Kot še naprej trdi, bo Obama uničil gospodarstvo z višanjem davkov, Obama pa odgovarja, da jih bo povišal le za tiste, ki zaslužijo več kot 250.000 dolarjev na leto. Obami nekaj težav povzroča podpredsedniški kandidat Biden, ki je podpornike opozoril, da Obamo v prvih mesecih predsedovanja zanesljivo čaka mednarodna kriza, s čimer ga "bodo preizkušali". McCain je na podlagi tega naredil oglas, ki poziva Američane, naj ne tvegajo in volijo njega.
V vrstah republikancev pa je že opaziti prve znake razpok. Obamo je doslej podprlo več znanih republikancev, od nekdanjega državnega sekretarja Colina Powella, nekdanjega tiskovnega predstavnika Bele hiše Scotta McClellana, nekdanjih guvernerjev Minnesote in Massachusettsa in drugih. V petek pa je celo nekdanji guverner Pensilvanije Tom Ridge menil, da bi McCain lažje osvojil Pensilvanijo, kjer mora zmagati, če bi namesto Palinove za podpredsedniškega kandidata izbral njega. Ridge je kasneje pojasnil, da so njegove besede vzeli iz konteksta in izbiro Palinove za pogumno.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.