Bush je prepričan, da smrt sinov strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina predstavlja napredek, saj so zato možnosti prijetja samega Huseina odslej večje. "Ne vem, ali smo blizu ujetja Sadama Huseina," je sicer priznal Bush in dodal, da ve le, da Sadama lovijo.
Bush je zatrdil, da ni dvoma, da je Sadam Husein predstavljal grožnjo ZDA in miru v regiji. Resnica o programu orožja strmoglavljenega iraškega voditelja bo prišla na dan, je menil Bush in pri tem pozval k potrpljenju. Medtem so namreč v Iraku odkrili veliko dokumentov, za njihovo preučitev pa je potreben čas, je navedel Bush. "Prepričan sem, da bo zgodovina dokazala, da je bila odločitev, ki smo jo sprejeli, prava," je v zvezi z vojno v Iraku še dejal Bush.
Bush prevzel odgovornost za sporne podatke

Ameriški predsednik je na svoji šele deveti novinarski konferenci, odkar je na oblasti, tudi prevzel odgovornost za sporne navedbe v njegovem januarskem govoru o stanju v državi, v katerem je navedel, da je Husein poskušal pridobiti jedrski material v Afriki.
Na vprašanje o domnevni odgovornosti Busheve svetovalke za nacionalno varnost Condoleezze Rice pri sklicevanju na sporne obveščevalne vire o tem, da naj bi Irak poskušal kupiti uran v Afriki, pa je Bush jezno odgovoril: "Doktor Condoleezza Rice je odkrita, čudovita oseba in Amerika je lahko vesela, da ji Riceova služi - pika." Kot je poudaril Bush, so informacije o iraških programih orožja, ki so mu bile predstavljene, temeljile na trdnih spoznanjih.
Kongresno poročilo ostaja tajno
Bush je zagovarjal svojo odločitev, da ne bo razkril dela kongresnega poročila o terorističnih napadih na ZDA 11. septembra 2001. Savdski zunanji minister Saud al-Fajsal se je namreč v torek sestal z Bushem, da bi ga prepričal, naj objavi tisti del poročila, ki zadeva Savdsko Arabijo. A Bush je pred novinarji zatrdil, da, "ker je on na čelu vojne proti terorizmu, ZDA ne bodo razkrile virov in metod zbiranja obveščevalnih podatkov".

V zvezi z nedavnim opozorilom ameriškega ministrstva za domovinsko varnost, po katerem naj bi teroristična mreža Al Kaida morebiti poskušala izvesti nove teroristične napade z letali, pa je Bush dejal, da je grožnja resnična.
Ameriški predsednik je na novinarski konferenci spregovoril tudi o Iranu. Pri tem je svetovno skupnost pozval, naj Iran prepriča, da se bo odrekel jedrskemu orožju. Predvsem EU mora Teheranu postali jasno sporočilo in tamkajšnjemu vodstvu skupaj z ZDA jasno povedati, da razvijanje jedrskega orožje "ne služi iranskim interesom".
Bush prepričan, da gospodarstvo ZDA okreva
Bush je sicer na novinarski konferenci spregovoril tudi o gospodarskih razmerah v ZDA. Pri tem je ocenil, da se pojavljajo "opogumljajoči znaki", da ameriško gospodarstvo začenja okrevati. "Začenjajo se kazati opogumljajoči znaki hitrejše gospodarske rasti, ki bo na koncu privedla do novih delovnih mest," je ocenil Bush. Pri tem je priznal, da brezposelnost ostaja na visoki ravni. Obenem je kongres zaprosil, naj sprejme ukrepe, ki so na seznamu njegovih prednostnih nalog. Gre med drugim za novi energijski zakon in davčne olajšave za otroke iz družin z nižjimi prihodki.