
Ameriški predsednik George Bush je dejal, da poročilo vodje ameriških in britanskih strokovnjakov, ki iščejo iraško orožje za množično uničevanje, dokazuje, da je bil strmoglavljeni iraški predsednik Sadam Husein nevarnost za svet, in krepi argumente, ki so vodili ZDA k začetku vojne.
Poročilo navaja, da je Husein predstavljal "grožnjo, resno nevarnost", je na vrtu pred Belo hišo poudaril Bush.
Ameriški predsednik je še dejal, da je Sadam Husein "aktivno zavajal mednarodno skupnost" in "jasno kršil" resolucijo OZN št. 1441. Tovrstni nastopi ameriškega predsednika sicer niso običajni, vendar pa je do njega prišlo, saj se kritike o razlogih, ki so vodili do vojne v Iraku, stopnjujejo.

Vmesno poročilo brez dokazov o iraški grožnji
Ameriški strokovnjaki so doslej porabili 300 milijonov dolarjev, našli pa so eno samo epruveto biološke snovi, ki bi se lahko uporabila v vojaške namene. Kakih 1200 ameriških, britanskih in avstralskih strokovnjakov je doslej našlo nekaj zamaskiranih mobilnih laboratorijev, ki bi jih lahko uporabljali tudi za proizvodnjo bioloških in kemičnih substanc, našli pa so tudi nekaj botulina, izredno toksične snovi. Našli so tudi načrte za rakete dolgega dosega, in nekaj dokumentov, ki kažejo, da je Irak skušali oživiti svoj jedrski program.
Kayjeva preiskava je ugotovila tudi, da je Irak nameraval podaljšati domet svojih raketnih izstrelkov, za jedrskim in kemičnim orožjem pa ni sledi. Kay in njegovi strokovnjaki so po skoraj pol leta odkrili to, kar so inšpektorji OZN trdili pred vojno, namreč, da ni nobenih dokazov, da bi Irak imel tovrstno orožje. Kay je v odborih za obveščevalne dejavnosti senata in predstavniškega doma ter odboru za obrambo vztrajno zatrjeval, da gre le za vmesno poročilo in da ni rečeno, da ne bodo česa našli kasneje.
Zaradi pomanjkanja iraškega orožja je sedaj nerodno že republikancem. Predsednik senatnega odbora za obveščevalne dejavnosti Pat Roberts je dejal, da je vsa Amerika upala, da bo Kay kaj novega povedal, vendar ostaja razočarana. Demokrati so izkoristili priložnost za nove napade na administracijo in nabiranje političnih točk.
Pomanjkljivosti vojaške akcije v Iraku
Ameriški admiral Edmund Giambastiani je na zaslišanju pred odborom za oborožene sile predstavniškega doma ameriškega kongresa dejal, da je ameriška vojska v hitrem in učinkovitem vojaškem pohodu proti Bagdadu naredila nekaj napak. Giambastiani je predstavil poročilo skupine 35 častnikov, ki so imeli v času vojne proti Iraku nalogo spremljati potek vojaških operacij in v poročilu oceniti njihove uspehe in pomanjkljivosti. Največja nevarnost za ameriške vojake v Iraku tudi takrat ni bil sovražnik, ampak "prijateljski" ogenj, ki je zahteval življenja.
Poročilo opazovalcev poteka vojne zato priporoča več vojaških vaj. Zaradi hitrega napredovanja je prav tako slabo potekalo ocenjevanje škode pri sovražniku. Pomanjkljiva pa je bila tudi obveščevalna dejavnost, saj so imeli premalo podatkov od človeških virov. Pentagon bo moral izboljšati tudi delo z rezervisti in pripadniki nacionalne garde, ki so preslabo izurjeni in obveščeni.

V Kirkuku ubita Iračana
Nasilje v Iraku se nadaljuje. Ameriška vojska je potrdila, da sta bila sinoči v eksploziji v severnoiraškem mestu Kirkuk ubita dva Iračana, ni pa potrdila predhodnih navedb lokalnih predstavnikov, da je šlo za samomorilska napada.

Do eksplozije je prišlo, potem ko so se ameriški vojaki približali Iračanoma, ki sta skušala namestiti eksplozivno telo. To je predčasno eksplodiralo in ubilo oba Iračana. Ameriški vojaki niso bili poškodovani.
V šiitskem svetem mestu Nadžaf pa se je v petek zbralo kakih 50.000 šiitov, ki so obeležili 40 dni od smrti verskega voditelja Mohameda Bakirja Hakima. Verniki, ki so bili preganjani v času režima nekdanjega iraškega predsednika, so vzklikali gesla proti Sadamu Huseinu.
Nekaj deset Iračanov pa je odšlo na ulice kraja Bakuba kakih 45 kilometrov severno od Bagdada, kjer vlada protiameriško razpoloženje, da bi izrazili podporo strmoglavljenemu predsedniku. Med demonstracijami je prišlo do manjšega spopada med policijo in demonstranti, ki so Huseinu obljubljali, da se bodo zanj žrtvovali.