
"Senator Kerry je v Washingtonu preživel že precej časa in govoril najprej eno, takoj zatem pa ravno nasprotno glede praktično istega vprašanja," je dejal Bush na torkovem shodu v Los Angelesu. Ob tem je prav tako kritiziral Kerryjevo stališče do boja proti terorizmu. "Nekateri menijo, da vojna proti terorizmu sploh ni vojna. Moj tekmec pravi, da vojna proti terorizmu ni toliko vojaška operacija temveč bolj zbiranje obveščevalnih in policijskih podatkov. S tem se jaz ne strinjam," meni Bush.
Senator iz Massachusettsa John Kerry je bil na primarnih volitvah doslej najbolj uspešen od vseh ostalih kandidatov za osvojitev predsedniške nominacije demokratske stranke in je praktično že demokratski kandidat, ki se bo na predsedniških volitvah 2. novembra pomeril z Bushem. Kerry je senator že od leta 1984, republikanci pa ga bodo med predvolilno kampanjo poskušali na vse načine predstaviti kot liberalca, ki ni sposoben voditi države.
Edwards tudi uradno odstopil

Senator iz Severne Karoline John Edwards je v sredo pred množico privržencev, zbranih v telovadnici srednje šole Broughton v Raleighu, uradno oznanil, da se ne bo več potegoval za osvojitev predsedniške nominacije demokratske stranke, potem ko ga je Kerry v torek porazil v vseh desetih zveznih državah, ki so imele primarne volitve in strankarska zborovanja. Edwards je v poslovilnem govoru obljubil, da bo podpiral nekdanjega konkurenta Kerryja v boju proti republikanskemu kandidatu Bushu.
Edwards je bil najbolj vztrajen med demokratskimi kandidati, saj so pred njim odstopili senator Bob Graham iz Floride, kongresnik iz Missourija Dick Gephardt, senator iz Connecticuta Joseph Lieberman, upokojeni general Wesley Clark ter nekdanji guverner Vermonta Howard Dean. Med kandidati, ki niso nikoli imeli resne možnosti za uspeh, pa je prva odstopila nekdanja senatorka iz Illinoisa Carol Moseley Braun, newyorškega pridigarja Ala Sharptona in kongresnika iz Ohia Dennisa Kucinicha pa ta odločitev še čaka.