Busha je v Elizejski palači v Parizu, v okviru tretje postaje njegove evropske turneje, sprejel francoski predsednik Chirac, govorila pa sta predvsem o terorizmu. Bush je na skupni novinarski konferenci pohvalil Francijo za njeno sodelovanje v boju proti terorizmu. Chirac pa je dejal, da imajo Francija in ZDA "enako pojmovanje stvari in enako odločenost, da izkoreninijo terorizem".
Protesti proti Bushu v Parizu
Ameriškega predsednika je v Parizu sprejelo tudi kakih 4500 ljudi, predvsem pacifistov in nasprotnikov neoliberalne globalizacije, ki so demonstrirali proti ameriški notranji in zunanji politiki. Protestniki so na poti po pariških ulicah vzklikali "Bush, ti si terorist" in "da miru, ne vojni".
Več ur pred tem shodom pa se je ob pariškem kipu svobode zbralo več deset nasprotnikov smrtne kazni, ki so protestirali proti politiki ameriškega predsednika, ki smrtno kazen podpira. Z bližnjega mostu so obesili lutke, s čimer so hoteli prikazati nasprotovanje usmrtitvi 152 ljudi v Teksasu v času, ko je bil Bush tam guverner. Ameriški predsednik je po pogovorih s Chiracom o protiameriških demonstracijah dejal, da so le izraz demokracije. S tem se je strinjal tudi francoski predsednik, ki je še poudaril, da ne predstavljajo naravne nenaklonjenosti Evropejcev do ZDA.
S Chiracom tudi o Kašmirju
Sicer pa je Bush med novinarsko konferenco po srečanju s Chiracom govoril tudi o nevarnosti možnega indijsko-pakistanskega spopada in pakistanskega predsednika Perveza Mušarafa pozval, naj drži svoje obljube in ustavi kršitve razmejitvene črte v Kašmirju.
V zvezi z Bližnjim vzhodom je dejal, da namerava v tem tednu na območje poslati predstavnike svoje administracije, ki bodo Izraelcem in Palestincem pomagali obnoviti pogajanja. Ameriški in francoski predsednik pa sta govorila tudi o Iraku. Bush je Chiracu zagotovil, da nima nobenih vojnih načrtov proti Bagdadu in da se bo ZDA o svojem nadaljnjem ravnanju posvetovala s svojimi zaveznicami.
V Normandiji, kjer se bo Bush jutri, na Memorial day, ko se v ZDA spomnijo na padle ameriške vojake, v spremstvu Chiraca poklonil na pokopališču ameriških vojakov, ki so padli med izkrcanjem zaveznikov leta 1944, pa se je že zbralo okoli 600 ljudi. Demonstranti so protestirali proti Bushevi "strategiji prevlade nad svetom".