
Na irskem gradu Dromoland je potekalo vrhunsko zasedanje med EU in ZDA. Evropsko stran je vodil irski premier Bertie Ahern, ameriško pa predsednik ZDA George Bush. V skupni izjavi sta ZDA in EU poudarili, da nastajajoča vlada v Bagdadu potrebuje in zasluži močno podporo mednarodne skupnosti, če želi Irak postati svobodna in demokratična država. Strani sta se zavzeli, da bosta Iraku pomagali znižati zunanji dolg, ki je okoli 120 milijardah ameriških dolarjev. Med ključnimi točkami izjave je zapisana tudi podpora ZDA in EU pri gospodarski in politični obnovi Iraka.
V izjavi, ki obsega 14 točk, sta strani zapisali, da podpirata pomoč Združenih narodov pri obnovi Iraka ter se zavzeli za volitve, ki naj ne bodo kasneje kot 31. januarja 2005. Skupna izjava pa izraža tudi podporo iraškemu ljudstvu in začasni iraški vladi "saj gradita svobodno, varno, združeno in uspešno državo, ki bo v miru s seboj, s sosedi in z ostalim svetom."
Sporazum o satelitsko-navigacijskem sistemu Galileo
ZDA in Evropska unija sta na vrhu podpisali sporazum o satelitsko-navigacijskem sistemu Galileo. Sporazum sta podpisala ameriški državni sekretar Colin Powell in irski zunanji minister Brian Cowen, dokument pa naj bi zagotavljal enakopravnost med sistemom Galileo in ameriškim satelitskim sistemom GPS.

V tehničnem smislu je Galileo strogo civilni projekt, vendar pa je izredno pomemben tudi za vojsko, saj bi se z njegovo pomočjo zmanjšala odvisnost EU od ameriškega satelitskega sistema. Sistem 30 satelitov v vesolju namreč predstavljal veliko konkurenco ameriškemu sistemu GPS s 24 sateliti, saj naj bi bil v določanju krajev natančnejši.

ZDA so bile dolgo časa zelo skeptične do evropskih načrtov - zlasti močna je bila bojazen pred morebitnim vmešavanjem v vojaške aplikacije sistema GPS - zato sta strani pred meseci začeli pogajanja. Evropska stran je novembra lani predlagala spremembo signalov Galileo, ki bi jih uporabljale vlade, na način, ki ne bi motil skrivnih signalov GPS, ki jih uporabljata ameriška vojska in zveza Nato. ZDA pa so predlagale takšno spremembo javnih signalov Galilea, s katerimi naj bi zminimalizirali njihov vpliv na skrivne signale sistema GPS.
Demonstranti proti Bushu
Vrh ZDA – EU so v večjih irskih mestih spremljale tudi množične demonstracije. Največ ljudi, okoli 10 tisoč, se je zbralo na ulicah Dublina. Pridružil se jim je tudi župan irske prestolnice. Protestniki, oboroženi s transparenti, so mirno vzklikali gesla proti ameriškemu predsedniku Bushu in njegovemu obisku Irske.
Tudi v drugih irskih mestih Busha - ta je po Kennedyju, Nixonu, Reganu in Clintonu že peti ameriški predsednik, ki je obiskal Irsko - tamkajšnji prebivalci niso sprejeli z navdušenjem.

Protibushevsko razpoloženje Ircev je še poslabšal nedavni škandal zaradi izživljanja ameriških vojakov nad iraškimi zaporniki ter številna pričevanja o nečloveškem ravnanju z zaporniki v Guantanamu.