Andrew Rawnsley, novinar britanskega časnika Observer v knjigi Konec stranke, ki jo v nadaljevanjih objavlja omenjen časnik, piše, da je Gordona Browna, ki je britanski premierski stolček zasedel leta 2007, zaradi neprimernega vedenja in številnih pritožb zaposlenih ostro oštel vodja njegovega kabineta, sir Gus O'Donnell. Brownu naj bi jih menda pošteno napel, češ da "se tako ne dela" in da se mora "umiriti".
Premier naj bi bil stalno slabe volje, njegovo osebje pa se ga je balo, ker "je ves čas kričal na ljudi, bil neprijeten ter je stalno obtoževal ljudi okoli sebe za stvari, ki so šle narobe". Rawnsley opisuje incident, ko je imel Brown občutek, da njegova tajnica ne tipka dovolj hitro, zato jo je odrinil in se sam lotil tipkanja.
Vodja britanskih konservativcev William Hague je poudaril, da tovrstne navedbe zbujajo resne dvome v to, da je Brown lahko primeren za premierja. "Ne verjamem, da je kdaj koli pokazal, da lahko vodi zadovoljno in uspešno ekipo," je dejal.
Na drugi strani pa so se številni postavili na Brownovo stran. Britanski gospodarski minister Peter Mandelson je dejal, da čeprav Brown je "čustven in zahteven", ne zlorablja svojega osebja. "Bi raje videli, da vlado v sedanjih viharnih časih vodi neka plašna oseba?" je dejal za BBC.
Britanski notranji minister Alan Johnson pa je poudaril, da v 17 letih, kar pozna Browna, slednjega ni nikoli slišal prekinjati ali povzdigniti glas. "Takšnega, kot ga prikazujejo, ne poznam," je zagotovil.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.