Da bi preprečili morebotne zlorabe, so pri glavnem britanskem letalskem prevozniku British Airways konec lanskega sprejeli stroge ukrepe, ki pa veljajo zgolj za moške potnike. Ti po novem ne morejo dobiti sedeža poleg otrok in najstnikov, s katerimi niso v sorodu ali kako drugače povezani. Če se to vendarle zgodi, se mora moški presesti, šele potem letalo končno vzleti.
Zadeva zna biti precej neprijetna, kar je na svoji koži občutil tudi 33-letni poslovnež Mirko Fischer. Potoval je z nosečo ženo, ki je zase rezervirala sedež ob oknu, kjer bi imela več prostora, za moža sosednjega. Ker pa je poleg njega sedel 12-letnik, bi se moral poslovnež presesti. Tega najprej ni želel storiti, a je stevardesa nato povzdignila glas, s tem pa zbudila pozornost drugih potnikov. "Počutil sem se kot kriminalec. Bil sem povsem ponižan," pravi Fischer, ki je zato proti družbi British Airways že vložil tožbo.
Družbi očita diskriminacijo na podlagi spola. "Vse moške brez razloga obravnavajo kot perverzneže," pravi in dodaja, da jih s tem javno ponižujejo, kar je nesprejemljivo. Zaslišanje bo prihodnji mesec, če bo Fischer s tožbo uspel, pa bo moral British Airways spremeniti svojo politiko. Pri letalskem prevozniku tožbe za zdaj ne komentirajo.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.