Yasser al-Serri, predsednik Islamističnega centra v Londonu, je namreč s pomočjo posrednikov v Iraku stopil v stik z Bigleyevimi ugrabitelji, ki so zatrdili, da je Britanec še vedno živ.

Kot je znano, je skupina Tavhid va al džihad skrajneža al Zarkavija prejšnji teden ugrabila tri talce, dva ameriška inženirja in Britanca. Zahteva ugrabiteljev za izpustitev talcev je bila izpustitev vseh iraških zapornic iz zaporov. Ker večnacionalne sile tega niso naredile, so skrajneži v začetku tega tedna obglavili oba ameriška talca in njuno smrt predvajali na videoposnetku.
V soboto je al Zarkavijeva skupina Tavhid va al džihad naznanila, da je usmrtila še britanskega državljana Kennetha Bigleya in sporočila, da je ugrabila sedem novih britanskih vojakov. Britanski poveljnik Donald Francis je navedbe glede ugrabitve zavrnil in dodal, da informacij o usmrtitvi Bigleya nima.
Iraški predsednik kritiziral iraško vlado

Po mnenju iraškega predsednika Gazija al Javerja naj bi bila napačna tudi odločitev o razpustitvi iraške vojske, ki jo je sprejela ameriška administracija. Sicer pa se spopadi v Iraku nadaljujejo tudi danes. V zadnjih 24 urah je bilo v Faludži, v napadih ameriške vojske na položaje Al Zarkavijevih privržencev ubitih 15 ljudi, več kot 30 je ranjenih. V napadu na konvoj cistern, ki so prevažale gorivo, v mestu Latifija južno od Bagdada je bilo ubitih deset ljudi, 26 pa jih je bilo ranjenih, so danes sporočili bolnišnični viri. Kot je povedal predstavnik policije v bližnjem mestu Iskandarija, so oboroženi moški streljali na pet cistern v konvoju, ki so ga spremljali člani iraške narodne garde.
V napadu so bila uničena tudi tri vozila gardistov. Po navedbah varnostnih virov, so po napadu izbruhnili hudi spopadih med oboroženimi uporniki in člani narodne garde. Med mrtvimi in ranjenimi so tako gardisti kot uporniki, pa tudi vozniki cistern.

Na bagdadsko četrt Karade je dopoldne padla raketa, zaradi česar je umrl en Iračan, sedem ljudi pa je bilo ranjenih. Arabska televizija Al Arabija pa je poročala, da je na neko območje v šiitski četrti v Bagdadu Sadr City padla granata, pri čemer je bilo ranjenih devet Iračanov, med njimi sedem otrok.
Ameriške sile so danes sporočile, da so aretirale generala iraške narodne garde v regiji Bakuba, ker naj bi imel povezave z gverilci. Kot so sporočile ameriške sile, so generala Taleba Abdelgaita al Lahibija aretirali 23. septembra zaradi povezav z znanimi uporniki. Al Lahibi je sicer kot poveljnik služil v iraški vojski med iraško-iransko vojno, med invazijo koalicijskih sil marca lani pa je vodil sile takrat vladajoče stranke Baas v Mosulu.

Ameriška vojska je pojasnila, da so v Faludži v četrti Golan streljali na neko hišo, v kateri naj bi se zadrževalo okoli 10 pripadnikov al Zarkavijeve skupine, ki so pripravljali načrte za nove teroristične akcije. Bolnišnični viri sporočajo, da je bilo v nočnih napadih ubitih osem ljudi, 17 je bilo ranjenih.
"To je bil tretji močnejši ameriški napad v zadnjih 24 urah, v eksplozijah pa so umrli tudi ženske in otroci," je povedal zdravnik iz oskrbovalne bolnišnice, Anas Ahmed.
Kaj je z italijanskima talkama?

Usoda pred skoraj trema tednoma v Iraku ugrabljenih italijanskih človekoljubnih delavk je medtem še vedno neznana. Po poročanju medijev v Kuvajtu, ki se sklicujejo na "islamske vire", ugrabitelji še vedno vztrajajo, da mora Rim iz Iraka umakniti svoje vojake. Italijanki naj bi bili sicer nepoškodovani. Pred dnevi se je sicer na neki spletni strani pojavilo sporočilo, da so Italijanki obglavili.
Obsodili ameriškega vojaka
Vojaško sodišče v Tikritu pa je zaradi umora člana iraške narodne garde nekega ameriškega vojaka v soboto obsodilo na 25 let zapora, je sporočilo poveljstvo ameriških sil v Bagdadu. Vojak Federico Merida se je med zaslišanjem izrekel za krivega umora, ki ga je glede na obtožnico zagrešil maja letos v ameriškem vojaškem oporišču blizu Tikrita. Sodišče je Merido zaradi nečastnega ravnanja obenem odpustilo iz vojaške službe. Podrobnosti o okoliščinah in motivih zločina niso znane.