Britanski premier Tony Blair je začel kampanjo, v kateri bo poskušal prepričati nezaupljive Britance, da bo predlagana evropska ustava utrdila njihov vpliv v Evropi, ne pa "ukradla" njihove suverenosti. V pogovoru za britanski BBC je Blair zatrdil, da so britanski pogajalci na pogajanjih o novi evropski ustavi dosegli vse, pri čemer so vztrajali. Sprejeti osnutek je dober za Veliko Britanijo, čeprav so nasprotniki unije razširili laži o njem, da bi prestrašili volivce in jih prepričali v zavrnitev ustave na referendumu, je še menil britanski premier.
"Ta pogodba nam nudi priložnost, da igramo pomembno vlogo pri sprejemanju odločitev v EU, prav tako pa tudi popolnoma ščiti naše pravice za določanje lastnih davkov, vodenje lastne zunanje in obrambne politike ter početje stvari, ki jih naši volivci zahtevajo od nas," je pojasnil Blair. Glede kampanje za referendum o novi ustavi EU pa je menil, da bo to "zanimiva bitka, saj bo bitka med resničnostjo in izmišljotinami". Kdaj natančno naj bi omenjeni referendum v Veliki Britaniji tudi izvedli, ni povedal, dejal je le, da z izvedbo referenduma ne bi smeli hiteti.
Voditelji EU so v petek na vrhu v Bruslju po dveh dneh intenzivnih pogajanj in usklajevanj dosegli soglasje o ustavni pogodbi, ki naj bi povezavo modernizirala in ji omogočila učinkovito delovanje v močno razširjeni sestavi. London si je v novi ustavi zagotovil pravico veta na področjih davkov, socialne politike ter zunanje in varnostne politike.
Javnomnenjske raziskave sicer kažejo, da Britanci kljub temu niso naklonjeni evropski ustavi. Po podatkih raziskave, ki jo je objavil britanski inštitut ICM, bi na referendumu za ustavo trenutno glasovalo le 28 odstotkov Britancev, medtem ko bi jih bilo kar 57 odstotkov proti.