Britanska policija je portugalskim kolegom pomagala zbirati dokaze proti staršem domnevno ugrabljene Madeleine McCann, kažejo ameriške diplomatske depeše, ki jih je objavil WikiLeaks. Dokaze naj bi celo ''razvijala'' zaradi sodelovanja s portugalsko policijo.
Britanski veleposlanik na Portugalskem Alexander Wykeham Ellis naj bi to povedal ameriškemu veleposlaniku na Portugalskem Alu Hoffmanu 21. septembra 2007, torej dva tedna po tem, ko so portugalske oblasti razglasile Gerryja in Kate McCann za uradna osumljenca v preiskavi o izginotju takrat triletne Madeleine.
Hoffman je v depeši zapisal, da je ''Ellis priznal, da je britanska policija razvila aktualne dokaze proti staršem Madeleine McCann in poudaril, da oblasti obeh držav tesno sodelujeta'', poročajo britanski mediji.
''Dejal je, da je medijski pomp pričakovan in da je tudi sprejemljiv, dokler vladni uradniki svoje komentarje zadržijo zase,'' je ameriški veleposlanik še zapisal v depeši. Iz depeše sicer ni razvidno, katere dokaze naj bi britanska policija zbrala in ali so britanski preiskovalci vplivali na to, da so starša razglasili za osumljenca. McCannova sta bila uradna osumljenca do julija 2008, ko ju je portugalska policija oprala krivde.
Male Madeleine policija ne išče več
Mala Madeleine McCann je 3. maja 2007 izginila iz počitniškega apartmaja v naselju Praia da Luz v portugalskem Algarveju. Starša takrat skoraj štiriletne deklice sta bila v času njenega izginotja na večerji v bližnji restavraciji.
Po tragičnem dogodku sta portugalska in britanska policija uvedli obširno preiskavo, primer pa je bil po vsem svetu deležen velike pozornosti javnosti. Kljub temu deklice doslej še niso našli. Policija se s primerom ne ukvarja več.
Nekdanji portugalski detektiv Goncalo Amarala je napisal knjigo, v kateri trdi, da naj bi Madeleine umrla v apartmaju in da naj bi njena starša ugrabitev uprizorila. McCannova to odločno zanikata in sta vložila tožbo proti Amarali.
KOMENTARJI (52)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.