
V Italiji so zaradi požarov, ki so izbruhnili zaradi vročine in suše, evakuirale približno 400 ljudi iz okolice Genove in Savone na severozahodu države. V okolici Genove požari najbolj ogrožajo četrt Pra-Palmaro, iz katere so evakuirali 300 ljudi. V Savoni pa se je ogenj razširil do tamkajšnjega turističnega kampa, od koder so gasilci morali evakuirati okoli sto ljudi. Hrvaškim gasilcem je medtem uspelo omejiti hud požar, ki je divjal v Istri. Ogenj na Učki na območju Plominske gore so sinoči gasilci že imeli pod nadzorom, nato pa ga je močan severovzhodni veter znova razplamtel.
Pri gašenju požara v hrvaški Istri je sodelovalo 170 poklicnih in prostovoljnih gasilcev, ki sta jim na pomoč priskočili tudi dve letali za gašenje požarov. Zaradi gostega dima je promet na cesti Pula-Reka pri Plominu potekal le počasi. Požari, ki so v minulih dneh zajeli več lokacij na območjih črnogorskih občin Budva, Ulcinj, Cetinje in Podgorica, so zaenkrat pod nadzorom, vendar pristojni opozarjajo, da nevarnost še ni mimo.
S požari se ubadajo tudi v Kanadi. V kanadski provinci Britanska Kolumbija so strele zanetile 30 novih požarov, s čimer se je število gozdnih požarov zvišalo na 366. Razmere v sosednji Alberti pa so se izboljšale, zaradi česar se je okoli 1000 prebivalcev kraja Hillcrest na jugozahodu te province lahko vrnilo na svoje domove. Okoli 1000 prebivalcev sosednjega kraja Blairmore je moralo sicer še naprej ostati v zasilnih bivališčih. Požar v bližini Hillcresta in Blairmorea je doslej uničil več kot 19 tisoč hektarjev gozda.
V Avstriji se bojijo vode
Na avstrijski hidroelektrarni v Kaprunu se medtem bojijo, da ne bodo kos hitro naraščajočim vodam, ki prihajajo s hitro talečega se ledenika. Vodostaj akumulacijskega jezera se namreč dnevno zviša za 1,4 metra, čeprav so tehniki preizkusili že vse načine za odvajanje vode iz njega. Če se bo takšno stanje nadaljevalo, bo voda prestopila robove in se zgrnila v številne potoke, ki tečejo vzdolž avstrijske Koroške.
Na Donavi pa so pred dnevi izmerili najnižji vodostaj v minulih sto letih, iz Elektrogospodarstva Srbije (EPS) pa zaradi nizkega vodostaja Donave in Save napovedujejo uvoz elektrike v septembru. Zaradi nizkega vodostaja Donave imajo težave tudi rečni prevozniki, ki so prisiljeni za polovico zmanjšati tovor na ladjah, kot tudi kanal Donava-Tisa-Donava, ki mu grozi ekološka katastrofa.