Irak je v sklopu mednarodnih sankcij v zadnjih treh tednih pod nadzorom inšpektorjev ZN uničil več kot polovico raket al-samud 2, ki naj bi presegale dovoljeni domet. Bagdad še vedno trdi, da ne poseduje orožja za množično uničenje, česar ga obsojajo ZDA in zaveznice.
Izstrelki in 'pametne' bombe

Rakete vrste tomahawk so vodljivi izstrelki dolgega dometa, ki tehtajo preko 500 kilogramov. Ameriške sile so jih uporabile na začetku zalivske vojne leta 1991, v Bosni in Hercegovini leta 1995 ter v Afganistanu leta 2001. Doseže relativno veliko hitrost na višini 30 do 90 metrov nad zemljo.
Izstrelek jassm je vodeni izstrelek, ki ga izstrelijo letala, ravna pa se po signalu prek satelitov.
'Pametne' bombe so satelitsko vodene bombe, ki jih uporabljajo ameriške sile. Prav zaradi satelitske navigacije jih je mogoče uporabiti ne glede na vremenske razmere. Lasersko vodene bombe, ki najdejo cilj glede na osvetlitev le-tega z laserjem, namreč ni mogoče uporabiti v zelo oblačnem vremenu, saj se laserski žarek od letala proti cilju odbije od oblaka skozi katerega sveti.
Uničevalec bunkerjev je lasersko vodena letalska bomba, ki tehta okoli 270 kilogramov. Tovrstno bombo je ameriška vojska razvila med zalivsko vojno leta 1991. Preden eksplodira, lahko prodre v globino do 30 metrov.
Druge vrste bomb
Cluster bombs oziroma kasetne bombe so ameriške sile uporabile tudi v zalivski vojni, na Kosovem in v Afganistanu. Te vrste bomb vsebujejo okoli 200 manjših bomb, ki uničijo oklepe oziroma ubijejo ali ranijo ljudi, ki stopijo na njih. Nasprotniki uporabe teh bomb menijo, da bi jih bilo treba prepovedati prav tako kot pehotne mine, saj ogrožajo civiliste tudi po koncu vojne.
Marjetica je 6,75 tonska nenuklerana bomba, ki so jo ameriške sile prvič uporabile Vietnamu. Marjetica z zelo močno detonacijo povzroči tudi močan psihološki udarec. Ameriške sile so jo zadnje uporabljale v napadu na Afganistan.

Eksplozija satelitsko vodene Matere vseh bomb – MOAB je zveni kot zelo močan grom. Najmočnejša nenuklerana bomba, ki tehta 9,45 ton, nad tarčo razprši vnetljivo meglico, ki se vžge ter tako povzroči zelo uničujočo eksplozijo. Rušilna moč bombe MOAB se lahko primerja z močjo manjše jedrske bombe, saj je 40 odstotkov večja moč kot doslej najmočnejše nenuklerane ameriške bombe Marjetice.
Ameriški vojaški znanstveniki naj bi razvijali tako imenovane E-bombe, ki ustvari magnetno polje in tako uniči ali onemogoči delovanje električnim in računalniškim sistemom. Po sedenjih podatkih še ni jasno kako daleč so raziskave oziroma morebitna uporaba tovrstenga orožja.