Ameriška letala so nadaljevala napade na Afganistan, ki so bila tako v noči na petek kot v petek popoldne osredotočena na Kabul. Po podatkih predstavnikov Rdečega križa so ameriška letala v Kabulu zadela in popolnoma uničila dve skladišči te mednarodne organizacije v katerih so shranjevali človekoljubno pomoč za begunce.
Haka, ki je poveljeval mudžahedinom med boji proti sovjetskim silam, naj bi ujeli v mestu Azro, ko se je s privrženci pogovarjal o oblikovanju vlade po padcu talibanskega režima. Ob tem so talibani obkolili tudi 50 njegovih tovarišev, čeprav so Američani posredovali s helikopterji, da bi jih rešili. Zajetje Haka je potrdil tudi namestnik talibanskega generalnega konzula v pakistanskem Pešavarju Faiz Ahmed. Dodal je, da zajetje enega od poveljnikov Severnega zavezništva za talibane predstavlja veliko zmago.
Rusija se medtem pripravlja na pomoč severnemu zavezništvu v obliki tankov in oklepnikov. Ponoči so ameriška letala bombardirala letališče, 30 kilometrov oddaljenega Kandaharja. Boji še vedno potekajo na severu države, severno zavezništvo pa še vedno ne napreduje. Pripadniki opozicije so povedali, da pričakujejo večjo podporo ameriških bombnikov kot so jo bili deležni doslej. Danes se bodo najverjetneje ameriškim kopenskim enotam pridružile tudi britanske elitne in gorske enote.
Na območje prestolnice Kabul so v noči na petek ameriška letala odvrgla 11 bomb. Po navedbah očividcev sta bili v jutranjem napadu v vasi Vazir Abad nedaleč od kabulskega letališča ubiti dve deklici. Popoldne pa je ena bomba po poročanju agencije AFP eksplodirala v bližini kabulskega letališča, druga pa v bližini talibanskega generalštaba na severozahodu Kabula. Talibanski režim je sicer mednarodne človekoljubne organizacije pozval, naj pritisnejo na ZDA, da bi v napadih na Afganistan prenehale uporabljati razpršilne bombe. Želijo tudi, da bi človekoljubne organizacije obnovile svojo dejavnost v državi.
Talibani pozivajo mednarodno skupnost
Talibanski režim je mednarodne človekoljubne organizacije pozval, naj pritisnejo na ZDA, da bi v napadih na Afganistan prenehale uporabljati razpršilne bombe. Obenem je talibanski minister za izobraževanje Amir Han Mutaki v pogovoru za francosko tiskovno agencijo AFP človekoljubne organizacije pozval, naj obnovijo svojo dejavnost v državi.
Po navedbah očividcev sta bili v davišnjem ameriškem napadu v vasi Vazir Abad nedaleč od kabulskega letališča ubiti dve deklici, uničene pa so bile tri hiše.
Mula Omar pozval k protestom
Vrhovni voditelj talibanov mula Mohamed Omar je pozval privržence, naj se v prihodnjih treh dneh udeležijo protestov po vsem svetu.
Ob tem je v sporočilu, ki ga je posredoval afganistanski tiskovni agenciji AIP v Pakistanu, poudaril, da ZDA s pomočjo močnih medijev sveto vojno označujejo za terorizem. To je povsem neusmiljeno, je zatrdil. Sveta vojna je dolžnost vseh muslimanov, zato se morajo tisti, ki s tem, soglašajo, udeležiti protestov.
V Karačiju na jugu Pakistana pa so danes potekale doslej največje protiameriške demonstracije po začetku ameriških letalskih napadov na Afganistan 7. oktobra. Na njih se je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP zbralo kakih 50.000 ljudi.
Demonstracije v največjem pakistanskem mestu je že tretji petek zapored organizirala pakistanska koalicija islamskih strank, imenovana Svet za obrambo Afganistana. Potekale so mirno, nadzorovalo pa jih je kakih 5000 policistov, je poročala ameriška tiskovna agencija AP. Protestniki naj bi med drugim zažigali ameriške zastave in slike predsednika Georgea Busha. O demonstrancijah, na katerih naj bi se po poročanju agencije AP zbralo 10.000 ljudi, danes poročajo tudi iz mesta Kveta na vzhodu Pakistana.
ZN načrtuje gradnjo begunskih taborišč
Zaradi napadov na sosednji Afganistan vsak dan v Pakistan ilegalno pribeži več tisoč beguncev, predvsem žensk in otrok. Pakistanska vlada in Združeni narodi, naj bi se končno dogovorili o begunskih centrih ob meji z Afganistanom. Združeni narodi so že predstavili načrt za gradnjo dveh begunskih taborov na nevtralnem ozemlju, ki bosta lahko sprejela vsaj 200.000 beguncev. Po podatkih ZN naj bi bilo v Afganistanu milijon in pol beguncev, ki so zbežali zaradi ameriških bombnih napadov. Nekaj se jih je zateklo k sorodnikom znotraj Afganistana, vsak dan več pa jih prihaja na južno mejo s Pakistanom.
Pakistanska vlada pa je vedno bolj zaskrbljena zaradi vsakodnevnih demonstracij in izgredov, ki bi lahko omajalo Mušarafovo oblast.
Kitajska ni sovražnica Talibanov
Afganistanski veleposlanik v Pakistanu Abdul Salam Zaif, ki velja za tretjega najvplivnejšega moža talibanskega režima, je v pogovoru za ljubljanski dnevnik Delo na vprašanje, ali so po mnenju talibanov poleg ZDA njihove sovražnice tudi EU, Rusija in Kitajska, odvrnil, da bodo države EU postale sovražnice takoj, ko bodo začele sodelovati v napadih na talibanske cilje, Rusija pa je že od nekdaj velika sovražnica Afganistana. Nasprotno pa meni, da Kitajci niso sovražniki talibanov, saj je edina velesila, ki se ne vmešava v notranje zadeve drugih držav.