
"Po napadih v Casablanci in Carigradu sem trdil, da se islamski terorizem približuje evropskim vratom. Po atentatih v Madridu in Londonu moram reči, da je ogrožena tudi Italija," je v govoru pred poslansko zbornico dejal italijanski notranji minister Giuseppe Pisanu, vodilni politiki vladajoče Naprej Italija. Ob tem pa je sodržavljane pomiril, da dokazov za konkretno nevarnost pred terorističnimi napadi nimajo.
Pisanu je trditve, da italijanska vlada načrtuje sprejem posebnih zakonov o boju proti terorizmu, zavrnil. "V boju proti sovražnikom ne moremo omejiti svobode državljanov," je dejal. Italijanski mediji so poročali, da namerava vlada v Rimu sprejeti protiteroristični zakon, ki bi dovoljeval hitrejši izgon osumljenih, strožji nadzor telefonov in večje pristojnosti policije med racijami.
Po oceni italijanske tajne službe sodita Italija in Vatikan med glavne cilje islamskih teroristov.
Tudi Kanadčani čakajo na napade

Podpredsednica kanadske vlade Anne McLellan je opozorila, da so teroristični napadi v Kanadi neizogibni in da bi se Kanadčani nanje morali pripraviti. O konkretnih grožnjah ni govorila, vendar je Kanada po njenih besedah edina država s seznama morebitnih tarč mednarodne teroristične mreže Al Kaida, ki je napadi še niso prizadeli.
Podobno prepričanje vlada med Danci. V javnomnenjski raziskavi je večina vprašanih menila, da bo Danska, ki velja za ameriško zaveznico v Iraku, kmalu tarča terorističnih napadov. Na Danskem so po londonskih napadih povečali varnostne ukrepe.