
Najnovejša razislava francoske svetovalne družbe Capgemini je razkrila, kaj so stvari, ki se zdijo najpomembnejše milijonarjem iz 23 držav po svetu.
Kot poroča Business Insider, so jih spraševali, katerim stvarem trenutno namenjajo svoj denar, čas ali svojo strokovnost, največ pa jih je odgovorilo zdravju, bolezni in paliativni oskrbi. Sledijo izobrazba, dobrobit otrok in skrb za starejše. Zanimivo pa je, da se je skrb za živali in okolje na lestvici bogatašev znašla pred človekovimi pravicami. Prav tako 4500 velikih zaslužkarjev, ki so bili vključeni v raziskavo, bolj skrbijo živali kot pa na primer podnebne spremembe, revščina, velike razlike med prihodki ljudi ter teme, povezane s spoloma in barvo kože.
Raziskava je sicer pokazala tudi, da v državah, kjer je že sicer največ milijonarjev, dobivajo vedno nove in nove milijonarje. Leta 2013 je svet dobil dva milijona novih milijonarjev, največ v ZDA in na Japonskem.
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.