Proti Tajvanu so čarterska letala poletela iz Pekinga, Šanghaja in Guangzhouja, v nasprotni smeri pa je iz Taipeija proti Pekingu poletelo eno letalo. Zgodovinska vzpostavitev neposrednih letalskih povezav, ki so jih sicer vzpostavili le za čas prihajajočega kitajskega novega leta med 29. januarjem in 20. februarjem, tako kljub napetostim med Ljudsko republiko Kitajsko in Tajvanom daje upanje za drugačen razvoj odnosov in rešitev medsebojnih spornih vprašanj.
Predstavniki obeh strani so se strinjali, da gre za zgodovinski dogodek. "To je zgodovinski napredek v težavnih medsebojnih odnosi. Upamo, da ne gre zgolj za enkraten dogodek,"je dejal visoki tajvanski predstavnik. Predsednik kitajske letalske družbe, ki je bil med prvimi današnjimi kitajski potniki na Tajvan, pa je izrazil mnenje, da "gre za srečen dan" in "zgodovinsko potovanje." Da je današnji dan za državi res nekaj posebnega, kaže tudi ceremonija, ki je spremljala polete. Letala so namreč na obeh straneh na pot pospremili tradicionalni plesi zmajev in levov.
Kitajska letalska družba je ob tej priložnosti storila diplomatsko gesto in prekrila veliko rdečo komunistično zastavo, ki sicer krasi trup njenih letal, prav tako pa je tudi na črno prebarvala rdeč logotip na repu letal.
Tajvanski in kitajski poslovneži sicer pogosto potujejo na relaciji Kitajska-Tajvan, saj so poslovne vezi med rivaloma kljub hladnim političnim odnosom nadvse živahne, vendar pa morajo namesto letal uporabljati druge prometne povezave. Številni potniki so zato izrazili upanje, da bodo tovrstni poleti postali redna praksa, saj kar 5 odstotkov tajvanskih državljanov dela in živi na Kitajskem.
Za vzpostavitev 24 čarterskih letov med mesti Taipei in Kaosiung na Tajvanu ter kitajskimi mesti Peking, Šanghaj in Guangzhou so se predstavniki Pekinga in Taipeija sicer dogovorili pred dvema tednoma.