
Atentati naj bi bili v primeru izvedbe zelo uničujoči. "Obstajajo dokazi, da bin Laden po svetu pripravlja atentate, ki bi imeli hude posledice," je dejal minister Hain in poudaril, da morajo poskrbeti, da bin Laden ne bo mogel znova udariti. Morebitnih ciljev napadov ni navedel.
V pogovoru za petkovo izdajo pakistanskega protalibanskega časnika Umat je bin Laden dejal: "Problem ni Osama ali islam. Po svetu obstajajo kraji, kjer so dejavne organizacije džihada: od Kabula do Čečenije, prek Palestine, BiH, Sudana, Mjanmara, Kašmirja in mnogih drugih držav. Džihad se bo nadaljeval, tudi če mene ne bo".

Na vprašanje o povezanosti s terorističnimi napadi na ZDA pa je dejal: "Kot musliman ne bom lagal. Za napade nisem vedel niti ne podpiram umorov nedolžnih moških, žensk in otrok". Bin Laden je še zatrdil, da zamrznitev finančnih sredstev njegove organizacije Al Kaida v ZDA nima nikakršnega vpliva na dejavnosti organizacije. Po njegovih besedah ima Al Kaida več kot tri različne mreže financiranja in več sto tisoč članov po vsem svetu. Časnik Umat je še dodal, da je bin Ladnu novinar vprašanja poslal prek vplivnih talibanskih voditeljev.
Pakistanska misija v Afganistanu neuspešna
Pakistanska delegacija verskih voditeljev in visokih predstavnikov obveščevalnih agencij, ki se je v petek v Kandaharju na jugu Afganistana srečala s talibanskim vodstvom, se je vrnila v Pakistan, so sporočili uradni viri v Islamabadu. Delegacija je talibanske voditelje skušala prepričati, naj izročijo glavnega osumljenca za teroristične napade v ZDA Osamo bin Ladna. Član delegacije mufti Džamil je povedal, da srečanje s talibanskim voditeljem mulo Mohamedom Omarjem ni prineslo večjega napredka. Talibani so zavrnili izročitev bin Ladna iz "moralnih in verskih razlogov", je pojasnil Džamil. Ameriška televizijska mreža CNN pa je poročala, da pakistanski delegaciji prav tako ni uspelo talibanov prepričati, naj izpustijo osem zahodnih humanitarnih delavcev, ki so v Afganistanu zaprti od avgusta.
Talibanski veleposlanik v Pakistanu Abdul Salam Zaif, ki je spremljal pakistansko delegacijo, pa je po vrnitvi v Pakistan povedal, da Osama bin Laden ni bil tema pogovorov, temveč da so se pogovarjali o krizi in stabilnosti Afganistana in Pakistana. Zaif je še napovedal, da se bodo pogovori nadaljevali.
Visoki predstavnik Busheve administracije je medtem za CNN potrdil, da ameriške in britanske posebne enote zadnjih nekaj dni že operirajo na afganistanskem ozemlju. Predstavnik Bele hiše ni želel komentirati poročanja pakistanskih medijev, da vojaki iščejo Osamo bin Ladna. Takšne operacije so običajne ob velikih vojaških akcijah in pomagajo pri zbiranju informacij o terenu in možnih tarčah letalskih napadov, je še povedal vir. Novice o operacijah ameriških posebnih enot v Afganistanu so se najprej pojavila v pakistanskih medijih, potem pa še v ameriškem časniku USA Today.
Protesti proti ameriški politiki
Medtem se po številnih državah vrstijo protesti proti politiki ZDA do talibanskega režima. V Iraku se je zbralo okoli 100.000 ljudi, ki so zažigali ameriške in britanske zastave. Več tisoč demonstrantov se je zbralo tudi v Pakistanu, ameriške ukrepe proti Afganistanu pa obsojajo tudi v Indoneziji.
Človekoljubne organizacije medtem opozarjajo na humanitarno katastrofo, ki grozi afganistanskim beguncem.