Sunday Telegraph je po navedbah dobesedno povzel Campbellove besede v pismu: "Odgovornim za dosje sem pojasnil, da niso upoštevali zahtevanih meril natančnosti."
Dosje, ki so ga objavili še pred začetkom vojaške operacije v Iraku, je po prvotnih navedbah britanske vlade temeljil na informacijah MI-6, kmalu pa je Downing Street priznal, da je poročilo deloma temeljilo tudi na zastarelem delu nekega kalifornijskega študenta.
V MI-6 naj bi bil zelo nezadovoljni in jezni zaradi dejstva, da je britanska vlada zmešala informacije obveščevalnih služb z dvomljivimi viri, ki naj bi jih dobili na spletnih straneh. V MI-6 menijo, da je vlada okrnila njihov ugled. Po poročanju časnika Independent on Sunday so pripadniki obveščevalne službe zbrali podatke o tem, kako je Downing Stret manipuliral s podatki.
Napako priznal tudi Blair
Observer je poročal, da je napako priznal tudi sam premier Tony Blair na zaslišanju pred parlamentarno komisijo. Britanska vlada sicer še vedno zanika, da bi spremenila podatke. Dosje naj bi samo "prepisali", z njim pa so želeli britansko javnost prepričati v nujnost vojaškega posega v Iraku.
Vlada je v dosje vključila tudi trditev, da bi lahko v Iraku izstrelili kemično ali biološko orožje 45 minut potem, ko bi to ukazal Sadam Husein, čeprav so tajni agenti dejali, da je takšna informacija nezanesljiva.