Odbor, ki so ga sestavljali predstavniki obeh domov parlamenta, je sicer kritičen do obrambnega ministra Geoffa Hoona, rekoč, da obrambno ministrstvo ni bilo "pripravljeno pomagati in je morda celo zavajalo", ko na začetku preiskave ni želelo razkriti, da je del zaposlenih na ministrstvu izražal pomisleke v zvezi s dosjejem oziroma omembo 45-minutnega roka.
Odbor je v poročilu zavrnil trditve, da je vlada poročilo namerno napihnila in verjame vladnim trditvam, da obveščevalne službe, ki so pripravile poročilo, niso bile pod političnim pritiskom. Vlado je odgovornosti v svojem poročilu o zadevi, ki je bilo objavljeno julija, opral tudi zunanjepolitični odbor poslanske zbornice.
Britanska televizijska družba BBC je konec maja poročala, da je vlada namerno napihnila dosje o iraškem orožju za množično uničevanje. Pritiski na vlado so se v javnosti še povečali, potem ko okupacijske sile v Iraku niso odkrile sledi omenjenega orožja, pa tudi zaradi samomora strokovnjaka za orožje Davida Kellyja, za katerega se je izkazalo, da je bil vir za trditve BBC.