Blair bo v Omanu obiskal britanske vojake, ki so vpleteni v največjo britansko vojaško vajo od Zalivske vojne dalje. Srečal se bo tudi z več arabskimi voditelji, vendar natančnejši podatki o srečanjih iz varnostnih razlogov še niso znani.
Pred tem se je Blair v Ženevi sestal s predsednikom Združenih arabskih emiratov, šejkom Zayedom bin Sultan Al Nayanom. Združeni arabski emirati so ena od treh držav, ki so uradno priznale Talibanski režim, preden je septembra z njim uradno prekinila diplomatske odnose in strogo obsodila teroristične napade. Namen sestanka je bil poglabljanje mednarodne proti-teroristične koalicije. Šejkovo poznavanje razmer v Afganistanu je za Blaira še posebej dragoceno, poleg tega pa sta državnika razpravljala tudi o vladi, ki bi lahko nadomestila Talibanski režim po njegovem padcu.
Blairov obisk v Genevi je nasledil misijo britanskega obrambnega ministra Geoffereya Hoona, ki se je v Moskvi srečal z ruskim obrambnim ministrom Sergeiom Ivanovom. Po pogovorih je Hoon izjavil, da Rusija ostaja v proti-teroristični koaliciji. Državnika sta se pogovarjala o možnosti kopenskih operacij v Afganistanu. Moskva po Hoonovih besedah nasprotuje možnosti, da bi severno zavezništvo, ki se bori proti Talibanskemu režimu, po morebitnem padcu le-tega prevzelo oblast v državi.