Blair je trditve televizijske družbe BBC, da je bilo poročilo napihnjeno, da bi javnost lažje prepričali v smiselnost vojne v Iraku, zavrnil kot "popolnoma absurdne". Britanski premier Blair je zatrdil, da je sporno poročilo o iraškem orožju temeljilo na obveščevalnih virih in ga iz političnih razlogov niso preoblikovali. Dejal je še, da je podatek o tem, da lahko Irak v 45 minutah sproži orožje za množično uničevanje, posredovala britanska obveščevalna služba in ni bil vnešen v poročilo na zahtevo njegovega urada.
Blair je preiskovalcem povedal, da ni vedel, da se je David Kelly - ki je sredi julija domnevno storil samomor, potem ko je prišlo v javnost, da je bil prav on vir BBC za trditve o prirejanju poročila o iraškem orožju -, ukvarjal s poročilom, ki je bilo javnosti predstavljeno septembra lani.
BBC je v dokumentarni oddaji konec maja, sklicujoč se na dobro obveščen vir trdil, da so podatek o 45 minutah, ki naj bi jih Iračani potrebovali za aktiviranje orožja za množično uničevanje, v poročilo vnesli naknadno na zahtevo premierovega urada in v nasprotju s priporočilom obveščevalnih služb.
Blaira so izvižgali
Blaira je pred poslopjem sodišča v središču Londona danes pričakalo več sto ljudi, med njimi tudi kakih sto protestnikov proti vojni v Iraku. Ti so Blaira ob prihodu izžvižgali, številni pa so si nadeli Ostržkov nos in nosili napise, na katerih so premiera označili za lažnivca.
Pred sodiščem je že od srede zvečer čakalo več deset ljudi, ki so si hoteli zagotoviti mesto v galeriji sodne dvorane, da bi lahko v živo slišali, kaj bo Blair povedal na zaslišanju. Večina naj bi po poročanju agencij čakala že od srede od 18. ure, danes pa jih je pred poslopjem bilo že več sto. Zaslišanja Huttonove komisije so namreč odprta za javnost in medije, le televizije jih ne prenašajo.