Znano je, da se papež Frančišek ustaljenim praksam v Vatikanu upira. Še posebej ga motijo številna varnostna pravila, saj meni, da ga ovirajo pri delu. Želi, da bi verniki do njega imeli prost dostop in da bi se lahko z njimi srečal. A varnostna služba težko popušča, še posebej v teh časih, ko je jasno, da je papež tarča Islamske države (IS). Pripadniki IS papežu odkrito grozijo in napovedali so, da bodo napadli Vatikan.
Uradni Vatikan groženj sicer ne jemlje zelo resno, je pa poostril varnostne ukrepe. Najnovejše neuradne informacije pravijo, da obstaja možnost, da napada ne bi izvedla neposredno IS, ampak kakšna evropska skupina skrajnežev, ki z IS simpatizira. Pojavila naj bi se informacija, da naj bi znotraj Evrope načrtovali napad na Vatikan s pomočjo dronov, a uradne potrditve ni. Prav tako ni znano, kdo jo je dal v javnost in ali sploh obstaja temelj za takšne trditve.
Vseeno pa naj bi v tajni službi, ki varuje papeža, vsako takšno informacijo vzeli resno. Avgusta so ravno zaradi groženj IS prekrižali papeževe načrte, ki se je med vrnitvijo iz Južne Koreje želel ustaviti v Kurdistanu. Kljub temu, da se pritožuje, papež očitno nasvete tajne službe upošteva.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.