Šešelj je osumljen "združevanja v zločinske namene" v kazenski ovadbi, ki jo je srbsko notranje ministrstvo 29. aprila poslalo beograjskemu okrožnemu sodišču proti pripadnikom kriminalne združbe iz beograjske občine Zemun, tako imenovani zemunski klan, ki so osumljeni umora premiera Zorana Đinđića 12. marca. Milošević pa je osumljen povezave s poskusom atentata na vodjo Srbskega gibanja obnove (SPO) Vuka Draškovića v Budvi 15. junija leta 2000, in da je tedanjemu načelniku generalštaba jugoslovanske vojske Nebojši Pavkoviću ukazal, naj napadalcem da vojaški helikopter.
Srbski notranji minister Dušan Mihajlović je povedal, da so prekinili preiskavo proti nekdanjemu šefu državne varnosti Jovici Stanišiću in njegovemu pomočniku Franku Simatoviću, ker ima haaško sodišče, ki je proti njima vložilo obtožnico, prednostno pravico.
Mihajlović je še povedal, da je po umoru Đinđića kakih tisoč srbskih policistov izgubilo službo zaradi povezanosti z organiziranim kriminalom. Ob tem ni pojasnil, proti kolikim policistom so vložili kazenske ovadbe. Znano pa je, da je policija v zvezi z Đinđićevim umorom vložila kazenske ovadbe proti 45 osebam.
Pomembne informacije o pripadnikih sedaj že razpuščene policijske enote za posebne operacije, ki so bili neposredno vpleteni v umor Đinđića in nekdanjega srbskega predsednika Ivana Stambolića, je policija po besedah Mihajlovića dobila od Stanišića in Simatovića. Kljub temu pa še vedno iščejo glavnega osumljenca za atentat na nekdanjega premiera Milorada Lukovića Legijo.