
Nekdanji minister za izobraževanje v administraciji predsednika Ronalda Reagana William Bennett je v svoji radijski oddaji Jutro v Ameriki teoretiziral o tem, da bi se stopnja kriminalitete v ZDA nedvomno znižala, če bi vse temnopolte Američanke naredile splav. Temnopolti aktivisti so bili ob Bennettovih izjavah ogorčeni, oglasil pa se je celo tiskovni predstavnik Bele hiše Scott McClellan, ki je dejal, da po mnenju predsednika Georgea Busha Bennettov komentar ni bil primeren.
Onemel je celo poslušalec
Bennett po slovesu od politike vodi eno od ameriških konservativnih radijskih postaj, ki so veliko bolj uspešne kot njihova liberalna konkurenca. Po klicu poslušalca, s katerim sta razpravljala o povezavi med stopnjo kriminala in stopnjo splavov, je Bennett dejal, da bi stopnja kriminalitete upadla, če bi vse temnopolte ženske naredile splav.

Poslušalec je onemel, Bennett pa je nato hitro dodal, da bi bilo to seveda nemogoče, smešno in moralne graje vredno, vendar pa spet dodal, da bi kriminal potem upadel.
Zahteve po ukinitvi oddaje
Vodja senatne manjšine demokrat Harry Reid iz Nevade je zahteval opravičilo in skupaj z drugimi demokrati zahteval ukinitev Bennettove oddaje. Borec za državljanske pravice temnopoltih Al Sharpton pa je za CNN dejal, da gre za navaden rasizem in da je Bennett pokazal svoj pravi obraz. Tudi ko je idejo obsodil kot vredno moralne graje, je spet povezal temnopolte Američane in kriminal.
Napačna razlaga?
Bennett se ni opravičil, ampak je napadel kritike, da so si njegove besede napačno razlagali. Skušal jim je dopovedati, da seveda ne podpira splava in zavrača vse oblike nestrpnosti ter da je šlo le za miselni eksperiment, ki ga ne bi smeli tako hudo obsojati.
Bennett se je precej pojavljal na ameriških televizijah v času predsednika Billa Clintona, ko je bil med vodilnimi kritiki vseh potez Bele hiše, na svoj račun pa je prišel predvsem z izbruhom škandala Monica Lewinsky.