
Propadel je tudi šesti poskus znanstvenikov, da bi s teleskopom Lovell v angleškem Jordell Banku zaznali signal pristajalne kapsule britanske raziskovalne sonde Beagle 2. Zvečer bodo poskusili znova navezati stik, tokrat s pomočjo ameriške sonde Odyssey. Ta sonda bo nato poskusila s sondo Beagle 2 navezati stik še petkrat, nato pa bo 4. januarja v ugoden položaj prispel še orbiter sonde Mars-Express, ki je Beaglea 2 spustil na Mars 19. decembra.
Po navedbah tiskovnega predstavnika Evropske vesoljske agencije (ESA) pa še ni vse izgubljeno in upanje, da sonda deluje, še ni ugasnilo. Da z Beagle 2 še vedno ni signala, bi lahko zakrivila tudi okvara notranje ure, do katere je morda prišlo zaradi visokih temperaturnih razlik ob vstopu pristajalne sonde v atmosfero Marsa. Tako je Beagle 2 dejansko "prespal" pravi trenutek, ko bi moral poslati signal o pristanku, in morda se bo še zbudil, so optimistični na ESA.
Približno 70-kilogramska pristajalna kapsula Beagle 2 naj bi neposredno na Marsovih tleh s svedrom iskala sledi vode in življenja. Raziskave Beagle 2 naj bi sicer pomenile približno četrtino znanstvenih raziskav celotne misije; večino naj bi jih znanstveniki opravili s pomočjo radarja na matični ladji, ki kroži okoli rdečega planeta.