
Veleposlaništvo ZDA na Baliju je Američanom na otoku poslalo elektronsko sporočilo, v katerem jih svari pred morebitnimi teroristični napadi. "Obstajajo znaki, da bo na Baliju nocoj prišlo do napada. Prosimo, ne bodite panični, poskrbite pa za lastno varnost,“ so zapisali in dodali, da je isto sporočilo turističnim delavcem poslal balijski guverner I Made Mangku Pastika.
V njegovi pisarni so novico že zanikali. "Ne, česa takega nikoli ni niti izrekel niti zapisal,“ je povedal njegov predstavnik. Tudi na policiji trdijo, da naj nevarnosti ne bi bilo. "Za zdaj nimamo nobenega dokaza, da bi se kaj pripravljalo,“ je povedal njen predstavnik Gde Sugianyar.
Indonezijski otok Bali je najhujši teroristični napad doživel oktobra 2002. Umrla sta 202 človeka, med žrtvami pa je bilo največ mladih avstralskih turistov. Za napadom naj bi stala indonezijska skrajna skupina Džamaja Islamija, domnevno povezana z Osama bin Ladnovo teroristično mrežo Al Kaida.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.