Atentat naj bi bil maščevanje za umor vodje te skupine Ali Mustafe. Napadalca sta na Zeevija streljala v jeruzalemskem hotelu Hyatt.
Zeevi je sicer pred časom premieru Šaronu ponudil odstop, ki bi naj začel veljati danes. Sprva mediji niso izključili možnosti, da je 70-letni skrajno desničarski minister poskusil storiti samomor.
Izraelski premier Ariel Šaron je po atentatu na ministra Zeevija sklical izredno sejo izraelske vlade in vodilnih mož varnostnih služb. Izrael je umor Zeevija že obsodil in palestinske avtonomne oblasti obtožil, da "ne storijo ničesar, da bi zaustavila terorizem". Napad na Zeevija je obsodila tudi palestinska stran. "Palestinske avtonomne oblasti nasprotujejo takšnih akcijam," je dejal vodilni predstavnik palestinskih oblasti Nabil Amer in izraelsko vlado pozval, naj ne popusti pred skrajneži.
Izraelski zunanji minister Šimon Peres palestinskega voditelja Jaserja Arafata pozval, naj zaustavi palestinske skrajneže, sicer bo "ogenj vse požrl". Po njegovih besedah Arafat nosi polno odgovornost za atentat.
Evropska unija je najostreje obsodila atentat in se znova zavzela za čimprejšnje nadaljevanje mirovnega dialoga na Bližnjem Vzhodu. Belgijsko predsedstvo EU je tako ob obsodbi atentata izrazilo upanje, da "to kriminalno dejanje ne bo prekinilo prizadevanj izraelskih in palestinskih oblasti za zagotavljanje miru".
Skrajna palestinska Ljudska fronta za osvoboditev Palestine (PFLP), ki je prevzela odgovornost za atentat, je že napovedala nove napade. "Palestinska kri ni poceni in tisti, ki bodo napadali naše voditelje ali aktiviste, sedaj ne bodo več varni in bodo postali naša tarča," je še opozorila PFLP in dodala, da bodo prihodnji tedni "v znamenju mnogih presenečenj".
PFLP, ki ima glavna oporišča v Damasku, Gazi in Ramali, je nedavno Ahmeda Sadata imenovala za novega generalnega sekretarja in Mustafinega naslednika. Sadat velja za skrajneža in je na izraelskem spisku iskanih militantnih Palestincev.