
Na vrhu ASEAN v Bangkoku naj bi poskusili prepričati mednarodno skupnost, da se ukrepi izvajajo in da so razmere stabilne, s čimer želijo omejiti katastrofalen vpliv atipične pljučnice na turizem in vlaganja v regiji. Udeleženci srečanja si verjetno ne bodo upali govoriti na glas o razsežnostih SARS na Kitajskem, oblikovali pa naj bi spisek ukrepov, ki so se izkazali za najbolj učinkovite, in uskladili politiko za boj proti SARS. SARS je od izbruha decembra 2002 v kitajski provinci Guangdong zahteval že več kot 330 življenj po vsem svetu, z virusom pa se je okužilo več kot 5400 ljudi.
Deseterici se je pridružil kitajski premier Wen Jiabao, v kitajski delegaciji pa je tudi vodja posebnega administrativnega območja Hongkong Tung Chee-Hua. Prav Kitajska in Hongkong sta območji, ki ju je SARS najbolj prizadel.
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) naj bi medtem objavila, da skrivnostni virus pojenja v vseh najbolj prizadetih državah in območjih - Hongkongu, Singapurju, Torontu in Vietnamu - razen na Kitajskem.