
Po preštetju več kot 70 odstotkov glasov je Menem zbral okrog 24 odstotkov, Kirchner pa 22 odstotkov glasov. Oba predsedniška kandidata prihajata iz tabora peronistov. Vodilni kandidat konservativne stranke, nekdanji gospodarski minister Ricardo Lopez Murphy, je s 16,7 odstotka glasov poražen pristal na tretjem mestu. Za zmago v prvem krogu bi moral predsedniški kandidat zbrati najmanj 45 odstotkov vseh glasov oziroma bi moral imeti deset odstotkov naskoka pred drugouvrščenim kandidatom.
"Deželo bomo popeljali iz tega kaosa, ki so ga povzročili vsi, ki so prišli na položaj za menoj," je dejal svojim privržencem Menem, katerega drugi predsedniški mandat se je končal leta 1999. Kirchner je po razglasitvi neuradnega izida volitev zavrnil Menemov predlog gospodarskih ukrepov: "Povsem jasno naj bo, da se soočata dva gospodarska modela: tisti, ki je Argentino pahnil v dolžniško krizo, in drugi, ki zagotavlja odpiranje delovnih mest in vrnitev časti."
Zmagovalec, ki bo po drugem krogu volitev 25. maja prevzel položaj od predsednika prehodne vlade Eduarda Duhaldeja, se bo moral soočiti z gospodarsko in politično nestabilnostjo te južnoameriške države. Argentinsko gospodarstvo se je po eni najhujših finančnih kriz konec leta 2001 popolnoma zlomilo. To je povzročilo množične proteste med prebivalstvom, ki mu je vlada zamrznila bančne prihranke. Zadnji izvoljeni predsednik Fernando de la Rua je decembra 2001, sredi svojega mandata, odstopil.