
"Informacije, ki smo jih pridobili med aretacijo Sadama Huseina, so nam omogočile boljše razumevanje uporniške strukture," je pojasnil v pogovoru za ameriško televizijo Fox in dodal: "Aretacija Huseina in podatki, ki smo jih dobili od njega, so pomemben korak v neustavljivem pohodu Iraka proti demokraciji."
Myers je prav tako prepričan, da ima vodja mednarodne teroristične organizacije Al Kaide Osama bin Laden vedno manj možnosti, da se skrije. "Njegove možnosti za skrivanje se zmanjšujejo in imamo vedno več informacij o njegovem nahajališču," je povedal general in dodal: "V tej vladi in v drugih vladah so ljudje, ki so popolnoma predani nalogi, da ga najdejo. Mislim, da je le še vprašanje časa, kdaj ga bomo našli."

Jordan obsodil aretacijo
Jordanski parlament je obsodil aretacijo Sadama Huseina in ocenil, da je prikazovanje posnetkov ujetega Sadama ponižujoče za islamske narode. Poslanci so pri tem spomnili na ostre kritike ameriških predstavnikov na računa Iračanov, ki so prve dni ameriško-britanske vojaške operacije v Iraku objavili posnetke ujetih koalicijskih vojakov. Predstavniški dom se je tudi zavzel za umik ameriške vojske iz Iraka in celotnega območja Perzijskega zaliva. Jordansko vlado pa je pozval, naj si čimbolj prizadeva za "konec okupacije Iraka in predajo oblasti iraškemu narodu, ki bi moral po lastni želji izbrati vrsto vladavine."
Sadama omamili Kurdi?
Londonski tednik Sunday Express medtem poroča, da so ameriške sile ujele Sadama Huseina šele potem, ko so ga priprli in omamili kurdski borci. Kot poroča časnik, ki se sklicuje na navedbe neimenovanega predstavnika britanskih vojaških obveščevalnih služb, je nekdanji iraški diktator najprej padel v roke kurdskim borcem, potem ko ga je izdal nek domačin, katerega hčerko je nekoč posilil Sadamov sin Udaj. Ameriška vojska je Sadama Huseina aretirala 13. decembra blizu Tikrita na severu Iraka.

Sadama izdal sorodnik K.N.
Skrivališče nekdanjega iraškega predsednika je po poročanju današnje izdaje arabskega časnika Al Hayat pomagal ameriški vojski izslediti njegov sorodnik. Moški, K.N., ki naj bi pripadal eni od najpomembnejših plemenskih skupnosti v Sadamovem rojstnem kraju Tikrit na severu Iraka, je za svoje informacije prejel tudi razpisano ameriško nagrado za ujetje Sadama Huseina v višini 25 milijonov ameriških dolarjev, še poroča časnik v arabskem jeziku, ki izhaja v Londonu.
Navedbe časnika je potrdilo več predstavnikov iraških varnostnih sil, ki sodelujejo z ameriško vojsko v Iraku.
Zalivske države pozdravile aretacijo
Arabske države ob Perzijskem zalivu pa so ob današnjem začetku letnega zasedanja Sveta za sodelovanje Zalivskih držav v Kuvajtu pozdravile aretacijo strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina in potrdile njihovo pripravljenost na boj proti terorizmu. Najnovejši razplet dogodkov v Iraku je "začetek nove ere", je dejal kuvajtski premier šejk Sabah al Ahmed al Sabah v svečanem govoru ob odprtju srečanja. Po njegovih besedah bo sojenje Sadamu Huseinu vodilo do večje varnosti v Iraku.