
Policija je sicer aretirala približno 150 ljudi, vendar daleč od Waldorf Astorie in večina Newyorčanov se zaradi velikosti mesta sploh ni zavedala, da se je tam kaj dogajalo. Ob hotelu je bila kot vedno zadnjih nekaj dni skupina kakšnih 100 pripadnikov prepovedanega verskega gibanja iz Kitajske Falun Gong, ki so z meditiranjem in pesmijo mirno opozarjali na krivice, ki se jim godijo.
Skupina okrog 200 zagovornikov pravic živali naj bi razbila neko okno severno od Waldorf Astorie in policija jih je kasneje aretirala okrog 67, ker so se vrgli na cesto in ovirali promet. Na spodnji strani Manhattana okrog 13. ulice so policaji med preletavanjem helikopterjev pobrali skupino okrog 80 protestnikov, prav tako zaradi oviranja prometa.
Majhno število aretacij naj bi bila posledica izvrstne organiziranosti policije in zadržanosti protestnikov, ki sim, po 11. septembru, New Yorka niso želeli dodatno poškodovati. Policija je v dneh pred začetkom WEF nenehno demonstrirala svojo silo z vajami na stadionih in z novinarskimi konferencami, na katerih so vodilni na čelu s komisarjem Rayjem Kellyjem zatrjevali, da nasilja ne bodo dovolili. Vodstvo policije pa se kljub demonstraciji sile ne pozabi pohvaliti, da so doslej edino v New Yorku protestnikom pustili le nekaj korakov blizu udeležencem foruma, ki so jih lahko videli in slišali, obenem pa bili varni pred drugimi oblikami izražanja nezadovoljstva.
Vplivni glasovi proti
Po besedah Canterburyjskega nadškofa Georga Careyja je nad kapitalizmom zrasel velik vprašaj, ki se mu reče Enron in ta vprašaj vzbuja dvome v poštenost in odgovornost v kapitalizmu. Po njegovem mnenju je vse zaman, če se ne upoštevajo nekatera moralna pravila. Visoka komisarka za človekove pravice Mary Robinson je opozorila, da morajo postati korporacije in mednarodne organizacije bolj odgovorne, ali pa se bo poglabljala zamera s strani navadnih ljudi in revnih držav. Po njenih besedah mora posameznik dobiti več moči v procesu globalizacije, ta pa mora biti etična. Robinsonova je dejala, da je treba najti način za oblikovanje globalne civilne družbe.
Generalni direktor investicijske korporacije Merrill Lynch David Komansky je dejal, da razume protestnike, saj iz lastnega dela ve, koliko trpljenja nastane pri oblikovanju propadle korumpirane države v normalno tržno ekonomijo. Predsednik Deutsche Bank Rolf Ernst Breuer je poudaril, da morajo biti vodilni v velikih korporacijah odgovorni državljani. Velika multinacionalna podjetja in korporacije vse bolj prevzemajo nadzor nad družbami in z denarjem vplivajo na politike in na medije, kar je še posebej očitno v ZDA. Slednje so na WEF doživele precej več kritik, kot bi jim bilo všeč. Udeleženci iz evropskih, arabskih in drugih držav so opozarjali ZDA, da je treba včasih tudi prisluhniti, ne le vsiljevati svojo voljo.
Sorosev poziv ameriški vladi
Milijonar George Soros je pozval ameriško vlado, na se otrese svoje vloge hegemona in povede svet v razvoj. Soros je poudaril, da samo vojaški boj proti terorizmu ne zaleže, ampak je potrebno odpraviti vzroke zla, to pa je velika revščina na eni in veliko bogatstvo na drugi strani. Celo nekdanji svetovalec za nacionalno varnost Zbigniew Brzezinski pa je poudaril, da so ZDA prebrodile nasilna 60. in 70. leta prejšnjega stoletja z zakoni o državljanskih pravicah in z razvojem, ne pa s pomočjo sile.