V Cardenasovi hiši v poslovni četrti Makati so našli nahrbtnike, zapestnice, telefonske kartice za mobilne telefone, kovčke prve pomoči in zastave upornikov. V upor vojakov pa naj bi bil vpleten tudi opozicijski senator Gregorio Hanasan.
Konec vojaškega upora v državi

V nedeljo se je v Manili po 19 urah končala drama s približno 300 upornimi filipinskimi vojaki, nezadovoljnimi z razmerami v vojski in državi zasedli trgovsko središče Ayala a Makati blizu borze v poslovnem središču Manile in okoli njega namestili eksploziv. Uporni vojaki so trgovsko središče zasedli, potem ko je predsednica Arroyo v soboto odredila aretacijo kakih 70 nižjih častnikov, nezadovoljnih vojakov in dezerterjev. Odločitev je sprejela, potem ko se je že nekaj dni v državi govorilo, da se pripravlja državni udar. Uporni vojaki so zanikali, da bi želeli izvesti državni udar, ampak so predvsem nezadovoljni z razmerami v vojski in državi.
Uporni vojaki so sicer sprva zahtevali odstop Arroye in nekaterih visokih predstavnikov oblasti, med njimi obrambnega ministra Angela Reyesa, načelnika policije Hermogenesa Ebdanea in vodje obveščevalne službe Victorja Corpuza. Obtožili so jih, da so prodajali orožje uporniškim skupinam in pripravili bombne napade na jugu države v začetku leta, avgusta pa načrtovali razglasitev vojnega stanja.
Po besedah filipinske predsednice bodo primere 296 upornih vojakov, med njimi je 70 častnikov, obravnavali na podlagi vojnega prava, vojaki pa niso zahtevali posebnega obravnavanja, česar jim sicer ne bi odobrili. Predsednica Arroyo je na novinarski konferenci v predsedniški palači tudi napovedala, da bodo sodno preganjali tudi civiliste, ki so sodelovali pri uporu vojakov.