
Varnostni kabinet, ki se je sestal, da bi razpravljal prav o ukinitvi prepovedi za Arafata, naj bi z veliko večino sprejel odločitev, da Arafat ostaja v Ramali, vendar pa lahko zapusti svojo pisarno in se svobodno giblje po mestu. To naj bi pomenilo, da se bodo izraelski tanki premaknili na 100 metrov oddaljenosti od Arafatove rezidence.
Erekat: Prepoved je sramotna
Glavni palestinski pogajalec Saeb Erekat je izjavil, da je odločitev izraelske strani sramotna ter še enkrat dokazuje, da izraelska vlada nima mirovnega programa in ostaja zavezana poti uničenja. Erekat obenem pričakuje, da bo po tej potezi Izraela ZDA postalo jasno, kdo v regiji si je izbral ekstremizem za reševanje problemov.

Zaradi odločitve izraelskega vladnega kabineta, da se palestinski voditelj Arafat odslej lahko giblje le na območju Ramale, se je na Arafatovo pobudo sestalo vodstvo palestinske osvobodilne organizacije. Dogovorili naj bi se, kako ravnati po najnovejši izraelski odločitvi.
Izraelska vlada je sicer razmišljala o tem, da bi umaknili tanke, ki so pred dvema mesecema obkolili Arafatovo rezidenco v Ramali, potem ko so palestinske varnostne sile aretirale tri osumljence za umor izraelskega ministra za turizem Zevija. Prav njihovo prijetje je bil namreč glaven izraelski pogoj za ukinitev blokade Arafatovega gibanja.
Kljub temu je odločitev proti ukinitvi prepovedi podprlo 12 ministrov, dva pa sta se glasovanja vzdržala. Izraelski vladni kabinet je v sporočilu zapisal, da je bila aretacija treh Palestincev, ki so po mnenju Izraela vpleteni v atentat na izraelskega ministra Zevija, sad neomajnega pritiska na palestinske oblasti. Izraelska vlada ni izključila odprave omejitve gibanja za Arafata v prihodnosti in v sporočilu vnovič zahtevala izročitev odgovornih za umor ministra Zevija.
Kot je poročal izraelski radio, sta se pred zasedanjem varnostnega kabineta izraelski zunanji in obrambni minister, Šimon Peres in Benjamin Ben-Eliezer, izrekla za odpravo "hišnega pripora" Arafatu, medtem ko je Šaron temu nasprotoval, saj palestinski voditelj po njegovem mnenju še ni izpolnil vseh zahtev Izraela.
Streljanje na Zahodnem bregu

V streljanju izraelskih vojakov je bila na Zahodnem bregu huje ranjena neka visokonoseča Palestinka. Kot trdi palestinska stran, so začeli izraelski vojaki brez opozorila streljati na vozilo pri cestni zapori. Izraelska vojska pa je v sporočilu zapisala, da se pri cestni zapori voznik ni odzval na pozive vojakov, naj ustavi.
Izraelska oklepna vozila pa so davi za krajši čas vdrla na palestinsko avtonomno območje na jugu Gaze, v bližini krajev Rafah in Kan Junis. Po palestinskem poročanju so izstrelili nekaj rafalov, niso pa nikogar ranili.
Hillary Clinton obtožuje Arafata
Nekdanja prva dama Združenih držav Amerike in sedanja newyorška senatorka Hillary Clinton je v znak solidarnosti z Izraelci obiskala Jeruzalem, kjer je ostro kritizirala palestinskega voditelja Arafata. "Vsi vemo, da odgovornost za nasilje, nosi izključno na svojih ramenih. Njegova nepripravljenost in nesposobnost za zaustavitev nasilja kažeta, da ni pripravljen ali pa ne želi biti pravi vodja," je dejala Clintonova, ki je prepričana, da mora Arafat priznati, da odobravanje in celo spodbujanje nasilja ne vodi nikamor.