Palestinski voditelj Jaser Arafat kljub zadovoljstvu ob izraelski potrditvi časovnega načrta obžaluje, ker je Izrael načrt odobril z zadržki. "Zadržki postavljajo pod vprašaj možnost uresničevanja časovnega načrta," je po srečanju s francoskim zunanjim ministrom Dominiqueom de Villepinom v Ramali menil Arafat. Vodja francoske diplomacije je Arafatu po lastnih navedbah prenesel "sporočilo upanja in miru" francoskega predsednika Jacquesa Chiraca, ki naj bi vzpodbudilo reforme palestinskih institucij.
De Villepin je pozval k izvajanju časovnega načrta in menil, da mora vsaka stran prehoditi svoj del poti. "Nujno je treba izkoristiti priložnost, ki se ponuja območju," je poudaril francoski zunanji minister. Palestince je še pozval k boju proti terorizmu, za Izraelce pa je ocenil, da morajo narediti nekatere poteze, s pomočjo katerih bodo lahko "obrnili stran in gledali v prihodnost". Ob tem je omenil konec izraelske zasedbe palestinskih ozemelj in izpustitev zapornikov.
Nezadovoljstvo skrajnežev
Palestinski skrajneži, ki živijo na zasedenih palestinskih ozemljih, so odobritev časovnega načrta ostro obsodili. Nekdanji vodja palestinskih naseljencev Eliakim Haezni je odobritev načrta označil za "dejanje izdaje naroda".
Po vsem Izraelu pa potekajo demonstracije desnousmerjenih Izraelcev proti odločitvi vlade, s katero je ta prvič v izraelski zgodovini formalno podprla nastanek palestinske države. Za načrt, ki ga je pripravila t.i. bližnjevzhodna četverica, je v nedeljo glasovalo 12 članov kabineta izraelskega premiera Ariela Šarona, proti jih je bilo sedem, štirje pa so se vzdržali. Kabinet je z veliko večino podprl tudi predlog, ki palestinskim beguncem, ki so bili izgnani leta 1948, ne priznava pravice do vrnitve.